DOLAR
32,5995
EURO
34,7919
ALTIN
2.496,49
BIST
9.444,66


TURİZM ACENTELERİNE MİLAS GEZİSİ

TURİZM ACENTELERİNE MİLAS GEZİSİ
23.10.2014 17:33
0
A+
A-

*Milas’a daha çok turist gelişini sağlamak amacıyla Milas Kaymakamlığı, Belediye ve Ticaret ve Sanayi Odası ile TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu işbirliğinde acentelerinin yetkilileri Milas ve Labranda antik kentini gezdirildi.

*Labranda Arkeolojik Kazı Ekibi Başkanı Doç. Dr. Olivier Can Henry, turizm acentelerinin temsilcilerine Labranda’yı anlattı.

Her yıl iki milyonu aşkın turistin geldiği Bodrum’da faaliyetlerini sürdüren turizm acentelerinin yetkilileri, TURSAB Bodrum Yürütme Kurulu ile Milas Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğinde Milas’a bir gezi düzenlediler. Milas’ı, turizm acentelerine tanıtarak ilçeye daha çok turist gelmesini sağlamak amacıyla yapılan Milas gezisinde sit bölgesindeki bazı sokaklar, halen kurtarma kazılarının devam etmekte olduğu Uzunyuva arkeolojik kazı alanı ve bu alanda restore edilmiş evler, Milas Belediyesi tarafından restorasyonları yaptırılmış olan Hacı Ali Ağa Konağı ve Turhan Selçuk Karikatürlü Evi ile Çöllüoğlu Hanı gezildi.

Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Müzesi Müdiresi Gülnaz Savran tarafından TURSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ile turizm acentelerinin temsilcilerine Milas’ta turizm amaçlı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunuldu. Milas Ticaret ve Sanayi Odasının ikram ettiği öğle yemeğinin ardından turizmciler Karia’nın kutsal kenti Labranda’ya çıktılar. Labranda’da arkeolojik kazı ekibi başkanı Fransız Arkeolog Doç. Dr. Olivier Can Henry, turizm acentelerinin yetkililerine Karia uygarlığı ve Labranda kutsal kenti hakkında bilgiler verdi.

Geziyi değerlendiren TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Milas’ın çok önemli bir turizm beldesi olduğunu belirterek turizm acentelerinin birçoğunun gelecek yılki programlarına Milas’ı da katacaklarını söyledi. Sevinç Gökbel, daha sonra tanıtım gezisini düzenleyen ve emeği geçenlere birer teşekkür belgesi sundu.

IMG_3238