DOLAR
33,0019
EURO
35,9594
ALTIN
2.569,34
BIST
11.064,85


TÜRK TELEKOM MİTSO’DA…

TÜRK TELEKOM MİTSO’DA…
22.02.2019 09:44
0
A+
A-

EVE KADAR FİBER İNTERNET BAĞLANTISI DAHA İNŞAAT BİTMEDEN HAZIR OLACAK

Türk Telekom, evlere daha inşaat aşamasındayken fiber bağlantı ile hızlı ve sorunsuz internet için yeni bir uygulama başlattı. Uygulama ile konutlara ve daha inşaat halindeyken binalara fiber bağlantı kurulumu için gereken boru ve cam kablolar Türk Telekom tarafından ücretsiz olarak verilerek internet bağlantısına hazır hale getirilecek. 

Türk Telekom yetkilileri MİTSO’yu ziyaret ederek hızlı ve sorunsuz internet bağlantısı için başlattıkları yeni uygulamayı anlattılar. Türk Telekom Milas Saha Operasyonları Yöneticisi Birol Acar, Muğla Planlama ve Yatırım Dairesi Mühendisi Utku Bodur, Milas Telekom Yöneticisi Saha Operasyon Lideri Birol Acar, Milas Müşteri Hizmetleri Ekip Lideri Selin Koldemir, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler. Türk Telekom yetkilileri MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e  Türk Telekom’un “Eve kadar fiber” projesini anlattılar. Türk Telekom Milas Saha Operasyonları Yöneticisi Birol Acar, başlatılan yeni uygulama ile binalara daha inşaat aşamasındayken fiber borular çekilerek hızlı internet bağlantısına hazır hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Bunun için internet bağlantı kutularından binalara kadar olan bağlantı borularının ve fiber boruların ücretsiz olarak verildiğini anlatan Birol Acar “Fiber, saç kalınlığından daha ince ve içi dolu cam kıllardır. Hızlı ve sorunsuz internet bağlantıları bu cam kıl borularla sağlanıyor. Bunun için binalar daha inşaat aşamasındayken bağlantı boruları getirerek daha konut bitmeden internet bağlantısı hazır hale getiriliyor. Türk Telekom tarafından başlatılan bu uygulamayı Milas’ta da yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu uygulama ile bina bittikten sonra her ev için  değişik zamanlarda döşemeleri bozup yerleri kazarak bağlantı kurmaya çalışmaya gerek kalmayacak. Fiber internet bağlantısının altyapısı, daha konut inşaatı bitmeden hazır olacak. Bunun için Milas’taki inşaat firmalarına, yeni bina yaptıracaklara ulaşıp uygulamayı tanıtmak istiyoruz” diye konuştu.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Türk Telekom yetkililerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “İnternet artık hayatımızın bir parçası oldu. Kesintisiz bir internet bağlantısı hayatımızı kolaylaştırıyor. İşimizi hızlandırıyor. Bu konuda sizin başlattığınız yeni uygulama çok önemli. Daha inşaat aşamasındayken konutların hızlı internet bağlantısının hazır hale getirilmesi güzel bir uygulama. Biz de bu uygulamayı en yaygın bir şekilde ilgili üyelerimize duyuracağız” diye konuştu. Reşit Özer, Milas OSB’nin altyapı çalışmalarının sürdüğünü de hatırlatarak benzer altyapı çalışmasının OSB yönetimiyle görüşülerek OSB için de yapılmasını önerdi.