DOLAR
32,3621
EURO
34,4399
ALTIN
2.526,96
BIST
9.814,19


“ZEYTİN DERYASI”NDA 39 ÇEŞİT ZEYTİN, 8 ÇEŞİT ZEYTİNYAĞI, 7 ÇEŞİT BAL VE 60 ÇEŞİT PEYNİR VAR

“ZEYTİN DERYASI”NDA 39 ÇEŞİT ZEYTİN, 8 ÇEŞİT ZEYTİNYAĞI, 7 ÇEŞİT BAL VE 60 ÇEŞİT PEYNİR VAR
08.07.2015 16:25
0
A+
A-

*Milas’ın zeytin, zeytinyağı ve çam balı gibi ürünlerini tanıtmak için açılan işyerinde “çokolive” adıyla hazırlanan “zeytin çikolatası” ve “zeytinyağı ve keçi sütlü” sabun bile var.

 

Milas’ta nineden, babadan peynirci Derya Günaltay, ilçenin zeytin, zeytinyağı ve çam balı gibi ürünlerini Bodrum yolcularına tanıtmak ve tattırmak için açmış olduğu “Zeytin Deryası” işyerinde 39 çeşit zeytin, 8 çeşit zeytinyağı, 7 çeşit bal, 60 çeşit peynir, 21 çeşit sabun ve 19 çeşitte reçel bulunuyor. Çeşitler arasında cilt güzelliği için çok yararlı olduğu belirtilen zeytinyağı ve keçi sütü karışımı sabun bile bulunuyor. İşyerinde zeytinyağı ve çikolatadan hazırlanmış “çokolive” adlı “zeytin çikolatası” da en çok ilgi çeken ürünlerden birisi olarak dikkat çekiyor. İşyerinde ayrıca domates ve biber salçası çeşitleri, tarhana çeşitleri ile kahvaltılık soslar da bulunuyor.

Milas’ın Bodrum – İzmir çevreyolu kenarındaki Zeytin Deryası’nın bir başka ilginç özelliği ise, işyerinin aydınlatmasının özel hazırlanmış zeytinyağı şişelerinden oluşan avize ile yapılıyor olması.

Kendisinin nineden ve babadan peynirci olduğunu belirten Zeytin Deryası işyerinin işletmecisi Derya Günaltay, Milas yöresinin ürünlerini tanıtmak için ürün çeşitliliği oluşturmayı kendisine hedef seçtiğini belirterek “Şimdiki önceliğimizi, Milas’tan geçen Bodrum yolcularına bol çeşitli ve organik ürünlerden oluşmuş bir kahvaltı yapabilecekleri uygun bir mekan oluşturmak” dedi. Derya Günaltay yiyecek ürünlerinin yanı sıra işyerlerinde yörenin el ürünlerine de yer vermeyi düşündüklerini belirterek “İşyerimizde yakında dünyaca ünlü Milas halılarını, Çomakdağ köy evlerini ve köylerde yapılmış bez bebekleri, el işlerini de sergileyip satışa sunacağız. İşyerimizin duvarlarını tarihi Milas evlerini fotoğraflarıyla süsleyeceğiz” diye konuştu.

Zeytin Deryası işyerini ziyaret eden Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas ürünlerinin tanıtımını yapması nedeniyle Derya Günaltay’a teşekkür etti. Reşit Özer “Biz üyelerimize ve Milaslılara ilçemizin ürünlerini geleneksel yöntemlerle satabilmenin mümkün olmadığını, mutlaka çağın gerektirdiği yenilikler yapılması gerektiğini anlatıyoruz. Ne kadar kaliteli ürününüz olursa olsun mutlaka bunu farklı bir biçimde, farklı bir tanıtımla alıcılara sunmak gerekir. Sayın Derya Günaltay’ın burada böyle bir farklılık yaratabilmiş olduğunu görmekten mutlu oldum. Kendisini kutlarım ve başarılar dilerim” dedi.IMG_7498 IMG_7494