DOLAR
32,9775
EURO
35,9993
ALTIN
2.572,41
BIST
11.064,85


1 Milyar İnsan Aç

1 Milyar İnsan Aç
06.08.2013 17:34
0
A+
A-

* Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü – FAO, dünyada açlık çeken insanların durumuna dikkat çekmek için “1 milyar aç insan” sloganıyla bir imza kampanyası başlattı.

* TOBB da FAO’nun “1 milyar aç insan” kampanyasına destek veriyor.

* MİTSO, FAO’nun “1 milyar aç insan” kampanyasına imza desteği vermek için üyelerine çağrıda bulundu.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü – FAO, dünyadaki açlığa dikkat çekmek amacıyla bir imza kampanyası başlattı. “1 milyar aç insan” sloganıyla başlatılan imza kampanyasına TOBB da destek kararı aldı. TOBB yönetimi FAO’nun imza kampanyasına destek vermek amacıyla üye odalara destek çağrısında bulundu.

MİTSO yönetimi de FAO’nun çağrısı uyarınca “1 milyar aç insan” kampanyasına destek kararı aldı. Oda üyelerine çağrıda bulunan MİTSO yönetimi tüm oda üyelerinin ve işyerlerinde çalışanların, TOBB tarafından hazırlanmış imza çizelgesine imza atmalarını istedi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, dünyanın giderek daha büyük bir açlık sorunuyla karşı karşıya kalmakta olduğuna dikkat çekerek “Açlık, günümüzde dünyanın en büyük sorunu. Uygarlığın ulaştığı düzey açısından dünyada çok ciddi boyutlarda bir açlık sorunu yaşanıyor olması bir insanlık ayıbıdır. Savaşlara, silahlanmaya ayrılan, gereksiz tüketime harcanan kaynaklar açlık çeken insanlar için kullanılmalıdır. Bu soruna dikkat çekmek için FAO’nun başlattığı kampanyayı yürekten destekliyoruz. Bu anlamda tüm üyelerimizi ve tüm Milaslıları imza kampanyasına destek vermeye çağırıyorum” dedi.