DOLAR
33,0710
EURO
36,0462
ALTIN
2.563,19
BIST
11.064,85


MİTSO, zeytinyağı ve bal üreticilerini İzmir 4. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na götürdü: “MİLAS ÜRÜNLERİNDE KALİTE VE FİYAT CAZİP, TANITIM YETERSİZ”

MİTSO, zeytinyağı ve bal üreticilerini İzmir 4. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na götürdü: “MİLAS ÜRÜNLERİNDE KALİTE VE FİYAT CAZİP, TANITIM YETERSİZ”
14.04.2014 16:59
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası zeytinyağı ve bal üreticisi 45 üyesini İzmir 4. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na götürdü. Fuarda sergilenen zeytin ve zeytinyağı üretimiyle ilgili son model makineleri ve araç gereci inceleyip bilgi edinme fırsatı bulan Milaslı üreticiler fuarın kendileri için çok yararlı ve öğretici olduğunu belirterek fuara gezi düzenleyen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e teşekkür ettiler. Milas’tan fuara katılan üreticilerin ortak kanısı “ürünlerimizin kalitesinde eksiğimiz yok, tanıtımımız yetersiz” şeklinde oldu.

 

MİTSO binası önünde toplanarak otobüsle İzmir’e giden MİTSO üyesi zeytin ve zeytinyağı üreticileriyle balcılar özellikle çeşitli üretici firmaların tanıtım için hazırladıkları görsel yayınlara, broşürlere ve tanıtım stantlarına ilgi gösterdiler. Milas’ta zeytin, zeytinyağı ve bal üretiminde kalitede bir sorun olmadığını belirten Milaslı üreticiler tanıtım, reklam ve pazarlamaya özel bir önem verilmesi gerektiğini söylediler.

 

MİTSO’nun da 30 metrekarelik bir stant açarak katıldığı fuar hakkında görüşlerini açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise şöyle konuştu:

 

“Milas’ın ürünlerini tanıtmak için yurtiçinde ve yurtdışında fuarlara katılıyoruz. Son iki ay içinde Milas 5. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın yanı sıra Almanya’daki Bremen Uluslararası Balıkçılık Fuarına, İstanbul 5. Doğal, Organik ve Sağlıklı Ürünler Fuarı’na, Eskişehir 4. Tarım Fuarı’na ve son olarak da İzmir 4. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na katıldık. Bu fuarların hepsinde de Milas’ı ve ürünlerini tanıttık. Fuarlarda gördük ki, bizim üretimimizde, üretim kalitemizde hiçbir sorun yok. Hatta emsallerinden üstün bir üretim yapıyoruz. Fakat bu fuarlarda gördük ki, bizim asıl sorunumuz tanıtım, reklam ve pazarlamada. Bu durumu üreticilerimizin de bizzat yaşayarak görmesini istedik. Bu amaçla İzmir Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na gezi düzenledik. Üreticilerimiz fuarda tanıtıma, reklama, pazarlamaya ne kadar önem verildiğini gördüler. MİTSO’nun İzmir Fuarı’nda açmış olduğu 30 metrekarelik stantta balımızı, zeytinyağımızı, sabunumuzu hatta örnek bir Milas halısını sadece tanıtım amaçlı koymamıza rağmen pek çok taleple karşılaşınca satış da yaptık. Hedefimiz, bundan sonraki fuarlara daha yoğun bir katılımla, daha yoğun bir tanıtım ve reklam kampanyasıyla katılmak. Çünkü yağımıza da, balımıza da, sabunumuza da, fiyatlarımızın emsallerine göre ucuzluğuna da güveniyoruz. Ürünlerimizin tanıtımı için MİTSO olarak her fırsatı değerlendireceğiz”.

 

Osman Z. Özer - 005