DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


Başhekim MİTSO’da… 75. YIL DEVLET HASTANESİNE HER GÜN YAKLAŞIK 2 BİN 500 KİŞİ BAŞVURUYOR…

Başhekim MİTSO’da… 75. YIL DEVLET HASTANESİNE HER GÜN YAKLAŞIK 2 BİN 500 KİŞİ BAŞVURUYOR…
20.04.2018 15:09
0
A+
A-

*75. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Tarık Çubukçuoğlu, yeniden seçilen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e kutlama ziyaretinde bulundu.

*Ziyaret sırasında yapımı devam etmekte olan yeni devlet hastanesi inşaatı hakkında Özer’in sorularını yanıtlayan Başhekim Çubukçuoğlu, her gün 75. Yıl Devlet Hastanesine 2 bin 500 dolayında başvuru olduğunu bunların yaklaşık 500’ünün acil servisten giriş yaptığını söyledi.

*Yeni hastane binası inşaatının sorunsuz bir şekilde devam ettiğini de anlatan Başhekim, yeni hastanenin 200 + 50 yatık kapasiteli olacağını ifade etti.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda sona eren seçim sürecinin ardındın yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçilen Reşit Özer’e kutlama ziyaretleri sürüyor. Özer’i ziyaret eden 75. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Tarık Çubukçuoğlu, ziyaret sırasında yeni hastane yapımıyla ilgili olarak Reşit Özer’in sorularını da yanıtladı. Başhekim Çubukçuoğlu, hastaneye her gün 2 bin 500 dolayında hastanın başvurduğunu, bunların yaklaşık 500’ünün acil servisten giriş yaptığını anlattı.

Milas 75. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Tarık Çubukçuoğlu ve hastanenin Müdür Yardımcısı Arif Mazı, yeniden MİTSO’nun yönetim kurulu başkanlığına seçilen Reşit Özer’i ziyaret ederek kutladılar. Ziyaret sırasında hastane hizmetleri ve yapımı sürmekte olan yeni hastane binası hakkındaki sorularını yanıtlayan Başhekim Çubukçuoğlu 75. Yıl Devlet Hastanesi’ne günde yaklaşık 2 bin 500 hastanın başvurduğunu, bunların yaklaşık 500’ünün acil servisten giriş yaptığını belirterek “Pazartesi günü hastanemize 2 bin 470 hasta başvurusu oldu. Acil servisimize ise her gün 450 – 500 hasta girişi oluyor. Bir de bu hastaların eşleri, ana babaları, yakınları gelince hastanede nefes alacak yer kalmıyor. Bu nedenle bir an önce yeni hastane binamızın bitmesini bekliyoruz. Şimdiki hastane binamız 13 bin metrekarelik bir alana kurulu. Yeni hastane alanımız ise 40 bin metrekare. Eski hastanemiz 75 yataklı kurulmuş fakat sonradan eklemelerle 150 yataklı olmuş. Şimdi yapımı sürmekte olan hastanemiz ise 200 + 50 yataklı olacak. Odalarında en çok iki yatak bulunacak” dedi. Başhekim Çubukçuoğlu yeni hastane binasının hizmete girmesinin ardından şimdiki hastane binasının da elden geçirilerek kullanılmaya devam edileceğini söyledi. Başhekim Çubukçuoğlu, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i 24 Nisan’da düzenleyecekleri ve geliriyle engellilere tekerlekli ve akülü araba alacakları “Beyaz Ay” etkinliğine davet etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Başhekim Çubukçuoğlu ve hastane Müdür Yardımcısı Arif Mazı’nın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek. “Biz MİTSO olarak elimizden gelen her şekilde hastanemize yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.