DOLAR
33,0775
EURO
36,0498
ALTIN
2.560,56
BIST
11.064,85


Bu yıl 13’üncüsü yapılıyor… MİLAS GÜNEY EGE GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK FUARI AÇILDI

Bu yıl 13’üncüsü yapılıyor… MİLAS GÜNEY EGE GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK FUARI AÇILDI
04.03.2022 13:49
0
A+
A-

Alışveriş potansiyeli bakımından kendi alanında Türkiye’nin önde gelen fuarlarından birisi sayılan Milas Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı. Türkiye’nin birçok ilinden 200 dolayında firmanın stant açarak tanıtım yaptığı fuarda yüzlerce ürün sergileniyor. Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ve 6 Mart Pazar gününe dek açık kalacak fuara 90 bin dolayında ziyaretçi bekleniyor.

Milas 13. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı törenle açıldı. Milas’ta Belediye ve aralarında Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odasının da olduğu pek çok sivil toplum kuruluşunun işbirliği ve desteği ile açılan ve 6 Mart Pazar gününe kadar açık kalacak fuara bu yıl 90 bin dolayında ziyaretçi bekleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından 200 dolayında firma stant açtı. TARİŞ’in Balçık mevkiindeki pamuk depolarında düzenlenen fuarda traktörlerden pulluklara, zeytin hasat araçlarından arı kovanlarına, her türlü meyve ve süs ağacı fidanından çeşitli çiçek fidanlarına kadar çok çeşitli ürünün sergileniyor. Fuarın gıda maddeleri bölümünde ise Trabzon’dan Hatay’a İzmit’ten Kayseri’ye , Manisa’dan Afyon’a kadar pek çok ilin peynirden sucuğa, mesir macunundan pişmaniyeye, künefeden Antep fıstığına kadar çeşit çeşit gıda maddesi de sergilenip satışa sunuluyor.

Milas Yörük Obaları Kültür Derneği‘nin kadın ekibinin oynadığı yöreye özgü halkoyunlarıyla açılışı yapılan fuarın açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat fuar için pamuk depolarını açarak destek veren TARİŞ Pamuk Birliğine ve diğer sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Tokat “Başta Ticaret ve Sanayi Odamız ile Ziraat Odamızın ve diğer odalarımızla sivil toplum kuruluşlarımızın bu fuara katkısı çok büyüktür” dedi ve fuarın Milas’ta ortak akılla devam etmekte olduğunu ifade etti.

Komşu il ve ilçelerle Milas’ın mahallelerinden (köylerinden) pek çok ziyaretçinin ziyaret ettiği fuarda traktörler ve çeşitli ziraat araç gerecinin tanıtımını ve satışını yapan firmalar fuara özel fiyatlar uyguluyorlar. Fuarda pek çok meyve fidanının yanısıra çok çeşitli çiçek fidanları da satışa sunuluyor. Fuarda Milas’ın kadın kooperatifleri de açtıkları stantlarda ürettikleri çeşitli ürünlerini sergiliyor.

Yazı detayını buraya yazınız