DOLAR
32,8977
EURO
35,8422
ALTIN
2.530,70
BIST
11.172,75


Dünya gazetesine röportaj veren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer: “MİTSO, MİLAS’IN 4 T’SİNE SAHİP ÇIKIYOR”

Dünya gazetesine röportaj veren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer: “MİTSO, MİLAS’IN 4 T’SİNE SAHİP ÇIKIYOR”
12.04.2016 15:18
0
A+
A-

Türkiye’nin önde gelen ekonomi gazetesi olan Dünya gazetesi, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile röportaj yaptı. Gazetenin kısa bir süre sonra yayınlanacak olan Muğla eki için yapılan röportajda Reşit Özer “Milas’ın 4 T’sine sahip çıkıyoruz” dedi.
Dünya gazetesinin İzmir Bölge Temsilciliği’nden deneyimli muhabir Sedat Alp, İzmir Bölge Temsilciliği Reklam Müdürü Gülsüm Erdem Emen ve gazetenin Müşteri Temsilcisi Mehmet Bağcı; gazetenin kısa bir süre sonra yayınlanacak olan Muğla eki için MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile röportaj yaptılar. Dünya gazetesinin sorularını yanıtlayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Milas’ta 4 T var. Biz de MİTSO olarak bu 4 T’ye sahip çıkıyoruz. Bunlar; tarih, turizm, tabiat ve tarımdır. Bunların korunması ve geliştirilmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi.
Reşit Özer, Dünya gazetesinin röportajında Milas halılarının coğrafi işaret patentinin Sümer Holding’den devralınması için önemli bir mesafe kaydedildiğini, Milas zeytinyağının tescili için de son aşamaya gelindiğini söyledi. Milas’ın balıklarının ve balının gerek yurtiçindeki gerekse yurtdışındaki fuarlarda tanıtımı için çaba gösterdiklerini de anlatan Reşit Özer, Aydın – Çine – Yatağan – Milas – Güllük limanı demir yolu bağlantısının da bir an önce yapılmasını ve demiryolunun Milas OSB bağlantılı olmasını istediklerini de sözlerine ekledi.
Reşit Özer daha sonra Dünya gazetesi temsilcilerine üzerinde Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarındaki lahdin kabartmasının fotoğrafı olan bir porselen tabak armağan etti.
MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in Dünya gazetesine verdiği röportaj, gazetenin kısa bir süre sonra çıkaracağı Muğla ekinde yayınlanacak.

t4 2