DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


FETSO; KOSGEB destekli Çin gezisine davet ediyor! FETSO TURİZMDE ÇAREYİ ÇİN’DE ARIYOR

FETSO; KOSGEB destekli Çin gezisine davet ediyor! FETSO TURİZMDE ÇAREYİ ÇİN’DE ARIYOR
19.07.2019 17:25
0
A+
A-

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, turizm sektöründe yaşanmakta olan dalgalanmalar karşısında çareyi Çin’de arayacak. FETSO, Çin’den gelen turist sayısını daha da arttırmak ve Çin’in turizm pazarında Türk turizminin etkinliğini yükseltmek amacıyla Çin’e bir gezi düzenliyor. FETSO, 15 / 17 Kasım 2019 tarihleri arasında Kunming Yunnan‘da yapılacak Çin Uluslararası Turizm Fuarı’na Muğla’daki TOBB üyesi diğer odaları ve üyelerini de davet ederek Muğla’nın turizm potansiyelinin birlikte tanıtılmasını önerdi. Çin Uluslararası Turizm Fuarı’na katılanlar KOSGEB desteğinden yararlanabilecekler.  

            Son dönemde turizm sektöründe yaşanmakta olan dalgalanmalar, ilgili meslek odalarını ve turizmcileri arayışa yöneltti. FETSO da bu kapsamda, turizm sektöründe faaliyet gösteren üyelerini Çin’e götürmeye hazırlanıyor. Çin’de 15 / 17 Kasım 2019 tarihlerinde Kunming Yunnan‘da düzenlenecek Çin Uluslararası Turizm Fuarı’na üyelerini ve sektör temsilcilerini götürmeye hazırlanan FETSO, Muğla ilindeki diğer odalara ve turizmcilere de çağrıda bulunarak fuara katılmaya ve Muğla’nın turistik potansiyelini birlikte tanıtmaya davet etti. Fuara katılımın KOSGEB tarafından da destekleneceğini belirten FETSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı “Çin, dünya turizm pazarının çekim merkezi haline gelmiştir ve bölgemiz turizminde de hızla yükselmektedir. Bu bağlamda Fethiye’ye gelen Çinli turist sayısı her yıl daha da artmaktadır. Üyelerimizin Çin pazarındaki etkinliğini arttırmak ve bunun sürdürülebilirliğini sağlamak üzere üyelerimizi ve ilgili sektör temsilcilerimizi Çin’de 15 / 17 Kasım 2019 tarihinde Kunming Yunnan’da yapılacak Çin Uluslararası Turizm Fuarı’na götürmek üzere bir gezi düzenliyoruz. Geziye katılacaklar KOSGEB’den de destek alabilecekler. Gezinin kişi başına ortalama bütçesi 2 bin 200 – 2 bin 600 ABD doları arasında olacağını tahmin ediyoruz” diye konuştu.

            FETSO tarafından yapılan açıklamada Çin Uluslararası Turizm Fuarı’na katılmak isteyenlerin en geç 26 Temmuz 2019’a kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. Kişi başına yaklaşık 2 bin 600 ABD dolarına mal olacağı bildirildi. Bu maliyet rakamı içinde altı uçuş, üç gece konaklama, transferler, dört gün boyunca tercümanlık hizmeti, seyahat sigortası ve yurtdışı çıkış harcı da yer alıyor. Gezi sırasındaki öğle ve akşam yemekleri ile Çin vize bedeli ise bu rakama dahil sayılmıyor.