DOLAR
33,0513
EURO
36,0091
ALTIN
2.554,43
BIST
11.130,73


GEKA, TÜM ODALARIN YARARLANACAĞI WEB TABANLI ENTEGRE SİSTEM KURACAK

GEKA, TÜM ODALARIN YARARLANACAĞI WEB TABANLI ENTEGRE SİSTEM KURACAK
01.06.2016 16:17
0
A+
A-

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Güney Ege Bölgesindeki tüm sanayi ve ticaret odaları ile borsaların faydalanacağı, ilgili üyelere birçok hizmetin online olarak sağlanacağı web tabanlı entegre sistemi kurmayı planlıyor.

Güney Ege Ticaret ve Sanayi Odaları Bilgi Sistemi adı verilen söz konusu sistem ile kurumların iş yükünün azaltılması, üyelere daha kaliteli hizmet verilebilmesi ve üyelerin birçok işlemi odaya gitmek zorunda kalmadan bilgisayar veya cep telefonları üzerinden yapabilmesi hedefleniyor. Sistemin kurulması ile bölgedeki tüm oda ve borsaların üyelerine ait bilgiler güncel, gerçek zamanlı olarak kullanılabilecek ve tek merkezden yönetilmesi sağlanacak. Özellikle sektörel envanter, kapasite kullanımı mekansal bilgiler planlama ve strateji geliştirme çalışmaları için geniş bir veritabanı kullanımına olanak sağlayacak.

Sistem aracılığı ile ulaşılan işletmelerden hali hazırda sistem üzerinde bulunan bilgilerin ötesinde anket gibi interaktif uygulamalar ile de bilgi sağlanabilecek. Sistem, yalnızca masaüstü sistemler için değil mobil kullanıma olanak tanıyacak şekilde tasarlanacak. Böylece harita tabanlı uygulamalar, basit anket uygulamaları, işletmelere bilgi, haber gönderimi, ihracat ürünlerinin tanıtımı gibi işlevlerden etkin bir şekilde yararlanmak mümkün olacak. Sistem kullanıcıları, gerekli verileri güncel tutarak çok sayıda işlemi ücretsiz olarak yapabilecekler. Sistemde, her oda ve borsanın faaliyetlerine, üye profiline, faaliyet gösterdiği coğrafyaya uyumlu arayüzler de kullanılabilecek.