DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


GS 1 TÜRKİYE VAKFI: TİCARETİN KÜRESEL DİLİ HİZMETİNİZDE

GS 1 TÜRKİYE VAKFI:  TİCARETİN KÜRESEL DİLİ HİZMETİNİZDE
15.08.2017 16:20
0
A+
A-

Küreselleşen dünyada, ticaretin tüm sınırları aşarak uluslararası bir boyuta ulaşması ticarete konu olan emtia ve hizmet çeşitlerinin artması, tedarik zinciri üzerindeki değerlerin gerek ulusal gerekse uluslararası alanda, standartlar üzerine kurulu bir sistem tarafından tanımlanması ihtiyacını karşılamak üzer oluşturulan GS 1 sistemi iş dünyasının hizmetinde.

Merkez Ofisi Belçika’da olmak 112 Ülkede faaliyet gösteren üye organizasyonları kanalıyla yaygınlaştırılan standartlar ile ihtiyaçlara çözüm üreten GS 1 Organizasyonu , ticaretin küresel dilini oluşturuyor.

GS 1 sistemi, tedarik zinciri üzerinde yer alan ürün, üretim yeri, palet, konteyner, doküman ve benzerlerini özgün numaralarla tanımlayarak tedarik zincirinde yer alan paydaşlar arasındaki etkin, verimli ve görünür bilgi alışverişinin gerçekleşmesini sağlıyor. Yerel ya da küresel ticarette GS 1 sistemini kullanan firmalar ticari ortakları ile iletişimde ortak standartlar kullanmanın getirdiği maliyet avantajıyla küresel düzeyde rekabette daha avantajlı konuma geliyorlar.

1988’ten itibaren TOBB bünyesinde hizmet veren GS 1Türkiye, uluslararası GS 1 Organizasyonunun ülkemizdeki temsilcisi olarak hizmetini sürdürüyor.

“Ticaretin küresel dili” olarak GS 1, ticari ortaklar arasındaki işbirliğini geliştirmek ve tedarik zincirinin etkinliğini arttırma amaçlı standartlar v çözümler geliştiren ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak; üyelik işlemleri, GS 1 Standart ve Çözümlerinin Yaygınlaştırılması, barkot doğrulama, izlenebilirlik konusunda danışmanlık, TOBB Senkron, GDSN Veri Havuzu gibi alanlarda hizmet veriyor.

GS 1 Sistemine www.gs1.tobb.org.tr adresi üzerinden ulaşılabiliyor.