DOLAR
32,4903
EURO
34,8893
ALTIN
2.407,96
BIST
10.391,89


Milas 10. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi: GELEN DE, GEZEN DE, ALAN DA, SATAN DA MEMNUN…

Milas 10. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi: GELEN DE, GEZEN DE, ALAN DA, SATAN DA MEMNUN…
11.03.2019 16:34
0
A+
A-

Bu yıl 07 / 10 Mart tarihleri arasında10’uncusu düzenlenen Milas 10. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndan herkes memnun kaldı. Türkiye’nin dört bir yanından gelerek fuarda stant açan firmalar yaptıkları satıştan, fuardan çeşitli araç gereç satın alanlar yaptıkları alışverişten, fuarı gezenler gördüklerinden, düzenleyenler ise fuara gösterilen ilgiden memnun kaldılar.

            Milas’ta artık gelenekselleşen Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı herkesi memnun bıraktı. 07 / 10 Mart tarihleri arasında Milas’ın Balçık mevkiindeki TARİŞ Pamuk tesislerinde düzenlenen fuara bu yıl Trakya, İstanbul, Balıkesir, Sinop, Çorum, Hatay gibi pek çok ilden toplam 185 firma katılarak stant açıp ürün sergilediler. Fuarda stant açan firmalar arasında bu yıl, fuar için  Japonya’dan gelen bir firma da ürün tanıtımı yaptı. Fuara 5 firma ilk kez katılırken açılan stantlarda toplam 400 markanın ürünleri sergilendi. Fuarı, Muğla ve ilçelerinin yanısıra İzmir’in güneyindeki ilçelerden, Uşak, Denizli, Aydın gibi komşu illerden gelen toplam 185 bin ziyaretçi ziyaret etti. Fuarı ziyaret edenler arasında fuar bahane edip aslında uzun süreli ihtiyaçlarını karşılamak üzere zeytin ve zeytinyağı almak için fuara gelenler de bir hayli çoktu.

            Fuarın organizatör firması olan Expolink Fuarcılık yöneticisi Zeki Erdoğan Milas 10. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndan her kesimin memnun kaldığını belirterek “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik konjonktür de göz önüne alındığında biz fuarın organizatör firması olarak katılan firma ve açılan stant sayısından, fuarın ziyaretçi sayısından çok memnunuz. Katılan firmalarla da görüştük; onlar da bu ortamda yapabildikleri alışverişten son derece memnunlar. Hatta bir çoğu daha şimdiden gelecek yılın bağlantısını yaptılar. Fuarımıza ilk kez katılan 5 büyük firma vardı; onlar da neden daha önceki yıllarda de gelmemişiz, diye pişmanlık gösterdiler. Fuar boyunca havaların yağışsız, güneşli ve ılık olması da ziyaretçi sayısını arttırdı. Ziyaretçilerimiz de fuarı beğendiklerini belirttiler. Fuardan ürün veya çeşitli araç gereç satın alanlar ise uygun fiyatlardan alışveriş fırsatı bulduklarını belirterek memnuniyetlerini ifade ettiler. Kısacası fuardan herkes memnun kaldı” diye konuştu. Zeki Erdoğan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin fuar açılışına katılmasının hem Milas’ın hem de fuarın tanıtımı açısından çok yararlı olduğunu belirterek “Sayın Bakanın katılımı fuarımızın basında ve televizyonlarda yer almasını sağladı. Milas için iyi bir tanıtım oldu” diye konuştu

            Fuarda bazı altyapı eksikleri nedeniyle eleştiriler de aldıklarını ifade eden Zeki Erdoğan “Milas’ın gündeminde sürekli bir yeni fuar alanı konusu var. Eğer gelecek yıla yeni bir fuar alanı yapılamayacaksa mevcut fuar alanının bazı altyapı eksiklerini elbirliği ile çözmemiz gerekiyor” dedi.

            Öte yandan, fuarın destekçi kuruluşlarından Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de fuardan memnun kaldıklarını ifade etti. Reşit Özer “Bir fuarı daha başarıyla gerçekleştirdik. Gerek ziyaretçi sayısı, gerek katılımcı firma sayısı gerekse de fuardaki alışveriş potansiyeli bakımından verimli bir fuar oldu. Milas bu fuarla bir kez daha fuarlar şehri olduğunu kanıtladı. Şimdi amacımız, Milas’a yaraşır bir fuar alanı oluşturmak. Bunun için de biz MİTSO olarak olanaklarımız ölçüsünde elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Milas’taki kurumlar arası işbirliği ile Milas’a modern bir fuar alanı kazandırmak için şimdiden çalışmalara başlamamız gerekiyor” diye konuştu.