DOLAR
33,0886
EURO
36,0686
ALTIN
2.558,86
BIST
11.064,85


Milas OSB Yönetimi, sanayi arsası başvurusunda bulunanları bilgilendirdi: “OSB’DE ARSALAR DEVREDİLEMEYECEK, KİRAYA VERİLEMEYECEK”

Milas OSB Yönetimi, sanayi arsası başvurusunda bulunanları bilgilendirdi:  “OSB’DE ARSALAR DEVREDİLEMEYECEK, KİRAYA VERİLEMEYECEK”
18.05.2017 15:01
0
A+
A-

*OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan, sanayi parseli alacakların bunları bir başka kişi veya kuruma devredemeyeceklerini, kiraya veremeyeceklerini ancak kendi ihtiyaçları için yatırım yapabileceklerini bildirdi.

*Milas OSB’de sanayi parselleri için gıda, inşaat, makine, tekstil ve entegre tesis olmak üzere sadece 5 sektörde talep toplanarak ön kayıtlar yapıldı.

Milas Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, sanayi arsası almak üzere başvuruda bulunanları son durum hakkında bilgilendirmek üzere bir toplantı yaptı. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan’ın başkanlığında yapılan toplantıda OSB’deki sanayi arsalarının hafriyat işlerinin bitmek üzere olduğu belirtilerek arsa tahsislerinin 30 Nisan 2018 tarihine kadar yapılacağı bildirildi.

Milas OSB Yönetimi, sanayi arsası talebiyle başvuruda bulunmuş olanları son gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenledi. Aynı zamanda Milas OSB’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Kaymakam Eren Arslan başkanlığında yapılan toplantıya OSB Başkan Yardımcısı ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Tokat, OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ile sanayi arsası talebinde bulunmuş olan firmaların temsilcileri katıldılar.

Toplantının açılışında OSB’nin bugünkü vardığı aşama hakkında OSB Müdürü Haluk Onaran tarafından bir sunum yapıldı. Haluk Onaran OSB’de bugüne dek yapılan işler ve bunların maddi karşılıkları konusunda açıklamalar yaptı. Onaran, OSB’nin 1062 dönümlük bir araziye sahip olduğunu ve alan içinde 414 dönüm sanayi parseli yeri planlandığını ancak yapılan imar planı değişiklikleriyle sanayi parseli alanının 110 dönüm daha artarak 524 dönüme çıktığını anlattı. Onaran, OSB’de sanayi parselleri için gıda, inşaat, makine, tekstil ve entegre tesis olmak üzere 5 sektörde talep toplanarak ön kayıtların yapıldığını ve toplam 948 dönüm sanayi parseli için 82 kişi ve kuruluştun talepte bulunduğunu ifade etti.

Milas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakam Eren Arslan da yaptığı konuşmada OSB’de işlerin hızlı bir şekilde yapılmakta olduğunu belirterek “OSB’de parsel hafriyatları ile ilgili ihaleyi alan müteahhit firma 300 bin metreküplük birinci etap çalışmasını tamamlamıştır. Sanayi parsellerindeki hafriyat çalışmalarının yapılabilmesi için işe ara vermesi istenen altyapı işinin ana yüklenicisi olan KLV İnşaat A.Ş, 11 Mayıs günü tekrar işbaşı yaptı. KLV İnşaat, ekiplerini kurarak 11Mayısta 1 No’lu OSB bağlantı yolunun açılması için çalışmalarını başlattı” dedi. Parsellerin düzlenmesi amacıyla yapılan hafriyat çalışmalarının altyapı ihalesi dışında olduğunu ve bu hafriyatların Bakanlık tarafından da kredilendirilmediğini anlatan Kaymakam Eren Arslan “300 bin merteküplük parsel hafriyatları Bakanlıkça kredilendirilmediği için bunu OSB yönetimi olarak biz öz kaynaklarımızı kullanarak yapıyoruz. İşleri hızlı bir şekilde sürdürebilmemiz için sanayi parseli talebinde bulunanların ödemeleri gereken ön talep başvuru bedellerini bir an önce yatırmaları gerekiyor” diye konuştu. Kaymakam Eren Arslan OSB’nin altyapı ikmal işlerinin 30 Nisan 2018 tarihine kadar tamamlayıp parsel tahsislerini yapabilenin gayreti içindeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıda, sanayi parseli için başvuruda bulunarak ön kayıtlarını yaptırmış olanların yönelttiği soruları da yanıtlayan Kaymakam Eren Arslan, OSB’den sanayi parseli alacakların bunları bir başka kişi veya kuruma devredemeyeceklerini, kiraya veremeyeceklerini ancak kendi yatırımları için kullanabileceklerinin de altını çizdi.