DOLAR
32,9897
EURO
35,9977
ALTIN
2.581,59
BIST
11.064,85


MİLAS ZEYTİNYAĞINDA YENİ BİR MARKA DAHA: MİLAS HASADI

MİLAS ZEYTİNYAĞINDA YENİ BİR MARKA DAHA: MİLAS HASADI
05.03.2021 17:25
0
A+
A-

Milas’ta zeytinyağına AB coğrafi işareti alınmasıyla birlikte başlayan markalaşma artışı sürerken 67’inci zeytinyağı markası “Milas Hasadı” oldu. Milas Hasadı, aynı zamanda MİTSO’dan coğrafi işaret alan 16’ıncı zeytinyağı markası oldu.

Aslen Urfalı olan ve Didim’e yerleştikten sonra zeytin ve zeytinyağı üretimine ilgi duyarak Milas’ın Bafa ve Selimiye mahallelerinde 10 dekarlık zeytinlik satın alan ve kurduğu Milas Doğa Zeytincilik Ltd. Şirketi ile zeytinyağı üretimine başlayan Recep Eşber KaynakMilas Hasadı” markasını aldı. Zeytinliğinden elde ettiği zeytinyağının AB coğrafi işaret ölçütlerine uygunluğunu belgeleyen Recep Eşber Kaynak, MİTSO’dan “Milas Hasadı” zeytinyağına AB coğrafi işaret aldı.Böylece Milas Hasadı, Milas’ın 67’inci zeytinyağı markası olurken aynı zamanda MİTSO’dan AB coğrafi işareti alan 16’ıncı zeytinyağı markası oldu.

Zeytin Hasadı markalı zeytinyağına AB coğrafi işareti belgesini MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘in elinden alan Recep Eşber Kaynak “Ben Urfalıyım. Fuar lojistiği üzerine İstanbul’da 22 yıl çalıştım İstanbul Ticaret Odasında görev yaptım. Sonunda Didim’e yerleşince zeytin ve zeytinyağına ilgi duymaya başladım. Yaptığın araştırma sonucunda bu işi en iyi Milas’ta yapabileceğime karar verdim. Böylece Milas’ın Bafa ve Selimiye mahallelerinde 10 dönüm zeytinlik alarak zeytinyağı üretimine başladım. Ürettiğimiz zeytinyağına AB coğrafi işareti almayı da başardım” dedi. Hedefinin kendi butik üretim tesisini kurmak olduğunu da belirten Recep Eşber Kaynak, Milas Zeytinyağına AB coğrafi işareti alınması nedeniyle MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘e ve MİTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Soner Çamlıbelen‘e teşekkür etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas’ta AB coğrafi işaretli marka sayısının her geçen gün artmakta olduğunu belirterek “Bu da Milas zeytinyağında çok iyi bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Milas’ta hedeflediğimiz kaliteli üretim ve markalaşma giderek artıyor. Bundan çok büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Yazı detayını buraya yazınız