DOLAR
32,5490
EURO
34,7341
ALTIN
2.492,91
BIST
9.524,59


“MİLAS’TA KÜLTÜR TURİZMİNİ 12 AYA ÇIKARALIM”

“MİLAS’TA KÜLTÜR TURİZMİNİ 12 AYA ÇIKARALIM”
28.10.2022 12:24
0
A+
A-

Milas’ın Kıyıkışlacık mahallesinde yaşamakta olan ve İasos Mahalle Meclisi Derneği Kurucusu ve Başkanı Hülya Canko Scobie ve işadamı Oral Doğu; MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek yeniden seçilmesi nedeniyle kutladı ve yeni dönem için başarılar dilediler. Hülya Canko Scobie ve Oral Doğu, “Turizm sezonunda genellikle boş geçen ekim / nisan dönemini değerlendirelim” önerisinde bulundular..

Milas Kıyıkışlacık mahallesinden İasos Mahalle Meclisi Derneği Başkanı Hülya Canko Scobie ve işadamı Oral Doğu; MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘e “Milas bölgesinde turizmi 12 aya çıkaralım” önerisinde bulundular. Yeniden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Reşit Özer’i kutlayarak başarılar dileyen Hülca Canko Scobie “Milas ve çevresi çok önemli tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Bunları değerlendirerek turizm sezonunda genellikle boş geçen ekim / nisan dönemini iyi değerlendirelim. Milas’ta kültür turizmini geliştirelim” diye öneride bulundu. Başta İskoçya olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde yerel tarımsal ürünlere büyük bir ilgi olduğunu belirten Scobie, “Milas’ın başta zeytin ve zeytinyağı olmak üzere doğal tarımsal ürünlerini Avrupa ülkelerinde tanıtarak bölgemiz turizminde genellikle boş geçen ekim / nisan dönemini değerlendirebiliriz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyareti ve önerileri nedeniyle Hülya Canko Scobie ve Oral Doğu‘ya teşekkür ederek “Milas’ın tarihi, turistik zenginliklerini, kültürel değerlerini, zeytinyağından bala dek çeşitli ürün zenginliğini tanıtmak için çalışıyoruz. Bu amaçla yurtiçinde ve yurtdışında açılan fuarlarda Milas’ı tanıtıyoruz. Bu çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Bu konuda sizlerin de desteği ile Milas’ta kültür turizminin 12 aya yayılması için çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

Yazı detayını buraya yazınız