DOLAR
32,9875
EURO
35,9827
ALTIN
2.568,27
BIST
11.064,85


MİTSO GAZİLERLE…

MİTSO GAZİLERLE…
15.05.2015 16:53
0
A+
A-

*MİTSO Yönetimi, Milaslı gazileri ziyaret etti. MİTSO Başkanı Reşit Özer, mavi şişe kapağı toplayarak engelli arabası aldığını öğrendiği gazilere ihtiyaç sahibi bir gaziye verilmek üzere bir akülü tekerlekli sandalye sözü verdi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Milaslı gazileri ziyaret etti. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’ni ziyaret eden MİTSO yönetimi, mavi şişe kapağı toplayarak ihtiyaç sahibi arkadaşlarına engelli arabası aldığını öğrendiği gazilere akülü bir araba alma sözü verdi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer,  Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Koray Türkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Reşit Özer, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’nde dernek başkanı Mehmet Sarban ve çok sayıda gazi tarafından karşılandılar. Dernek başkanı Mehmet Sarban, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e ziyaretin anısına üzerinde derneğin logosunun bulunduğu bir kravat iğnesi armağan etti.

Türkiye’de 52 bin gazi olduğunu, Türkiye Muharip Harp Gazileri Derneğinin ülke genelinde 62 şubesi bulunduğunu ve Muğla’daki tek Türkiye Muharip Gaziler Derneği şubesinin isi Milas şubesi olduğunu belirten Mehmet Sarban, derneğe üye sağ 33 gazi ve 48 de gazi eşi olduğunu anlattı. Üyelerine her konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden Mehmet Sarban, verdikleri hizmet nedeniyle daha önce üye olmayan gazilerin de üye olduklarını söyledi.

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay Jooseong Han’ın bir süre önce kendilerini ziyaret ettiğini ve Güney Kore’nin her yıl 10 Kore gazisinin torununa öğrenim bursu verdiğini anlatan Dernek Başkanı Mehmet Sarban ayrıca Güney Kore firmaları olan Hyndai’nin bir, Samsung’un da iki yürüme güçlüğü çeken gazi için tekerlekli sandalye verdiğini söyledi. Kendilerinin de mavi şişe kapağı toplayarak biri akülü dört tekerlekli sandalye aldıklarını ve ihtiyaç sahibi gazilere verdiklerini anlattı. Dernek çalışmaları sırasında üyelerini ziyaret edebilmek, törenlere birlikte gidebilmek amacıyla ikinci el bir minibüs aldıklarını da anlatan Mehmet Sarban “Şimdi bir yere gitmek için hiç bir kurumdan araba istememize gerek kalmadı” diye konuştu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban, dernekleri kurulmazdan önce ve derneğe üye olmazdan önce Milas’taki gazilerin birbirini tanımadıklarını belirterek “Bizler dernek sayesinde birbirimizi tanıdık. Dernek sayesinde birbirimize sahip çıkmaya başladık. Şimdi burada bir aile gibiyiz. Daha önce derneğe üye olmamış bazı gazilerimiz de bizim birbirimize karşı bu yakınlığımızı gören gazilerimiz de derneğimize üye oldular” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise gazilere her zaman saygı duyduklarını belirterek dernek çalışmaları için ellerinden gelen her katkıyı yapmak istediklerini söyledi. Reşit Özer “Sizleri burada görmekten çok memnun olduk. Hepinize uzun ve sağlıklı ömürler dilerim. Hepinizi bir şekilde tanıyorum. Hep tanıdıklarımız, dostlarımızsınız. Biz de size bir katkıda bulunmak isteriz. Biz de oda olarak size bir akülü tekerlekli sandalye alalım. İhtiyacı olan bir gazimize hediye edelim” diye konuştu. Reşit Özer, daha sonra dernek başkanı Mehmet Sarban’a Milas zeytinyağı ve Milas çam balı armağan etti.IMG_6726 IMG_6720 IMG_6722