DOLAR
32,8925
EURO
35,8429
ALTIN
2.530,92
BIST
11.172,75


MİTSO İZMİR TURİZM FUARINDA

MİTSO İZMİR TURİZM FUARINDA
14.12.2016 13:13
0
A+
A-

MİTSO, TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA MİLAS’I TANITTI

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli tanıtım etkinliklerinden olan ve bu yıl 10’uncusu düzenlenen Travel Turkey İzmir fuarında Milas Ticaret ve Sanayi Odası başta, UNESCO’nun dünya mirası geçici listesinde yer alan Uzunyuva Kutsal Alanı ve Hekatomnos Lahdi ile Beçin Ortaçağ Kenti kalıntıları olmak üzere Milas’ın tarihi ve kültürel değerlerini tanıttı. 8 – 11 Aralık tarihlerinde İzmir’de düzenlenen fuarda stant açan MİTSO, fuarı ziyaret edenlerden büyük ilgi gördü. MİTSO standını ziyaret edenler, Milas’ta, aralarında 5 km. mesafe olan Beçin ve Uzunyuva gibi iki tarihi alanın UNESCO geçici miras listesinde yer aldığını öğrenince hayret ettiler. Yüzlerce yıllık geleneksel kültür mirasımız Milas halılarının da tanıtıldığı fuardaki MİTSO standında, Milas ve yöresini tanıtan broşürler de dağıtıldı.

Fuarın ikinci günü, Travel Turkey İzmir fuarındaki MİTSO standında ziyaretçileri karşılayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Milas’ın tarihi ve turistik değerlerini, doğal güzelliklerini, Türkiye’nin en önemli turizm fuarlarının başında gelen Travel Turkey İzmir fuarında tanıttık. Ziyaret edenler Milas’ta, 5 km. mesafede iki dünya geçici miras listesinde yer alan tarihi alan olduğunu öğrenince çok şaşırdılar. Yüz yüze görüştüğümüz birçok ziyaretçi, Bodrum’a giderken mutlaka Milas’ı da ziyaret edeceklerini ve bu iki alanı göreceklerini söylediler. Milas’ın tanıtımına önem verirsek çok kısa bir sürede ilçemizde turizmin çok önemli ölçüde gelişeceğini umuyoruz” diye konuştu.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı’nda MİTSO’nun yanısıra Milas Belediyesi, Muğla ilindeki diğer ilçelerin belediyeleri ile Ticaret ve Ticaret ve Sanayi Odaları da açtıkları stantlarda Muğla’yı tanıttılar.

Travel Turkey İzmir fuarında bu yıl 31 ülkeden 1008 katılımcı firma ile 63 ülkeden 33 bin 688 kişi ziyaret etti. Fuarı ziyaret gelen İzmirliler arasında ise Milas kökenliler, MİTSO standına büyük ilgi gösterdiler.
izmir-fuari-2

izmir-fuari-3

izmir-fuari-4