DOLAR
32,9998
EURO
35,9714
ALTIN
2.567,91
BIST
11.064,85


MİTSO Meclis üyeleri seçimini yaptı: MUSTAFA YÜKSEL MECLİS BAŞKANI, REŞİT ÖZER YÖNETİM KURULU BAŞKANI

MİTSO Meclis üyeleri seçimini yaptı: MUSTAFA YÜKSEL MECLİS BAŞKANI, REŞİT ÖZER YÖNETİM KURULU BAŞKANI
06.10.2022 17:30
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odasında seçim süreci tamamlandı. 3 Ekim’de İlçe Seçim Kurulu tarafından yapılan seçimde seçilen 26 meclis üyesinin, yine İlçe Seçim Kurulu tarafından bugün (6 Ekim) yapılan seçimlerde Mustafa Yüksel meclis başkanlığına seçilirken Reşit Özer başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeleri ile Genel Kurul delegeleri, Disiplin Kurulu üyeleri de belirlendi.

İlçe Seçim Kurulu tarafından MİTSO’nun yeni seçilen meclis üyelerinin katılımıyla saat 13.00 – 15.00 arasında yapılan seçimlere Reşit Özer başkanlığındaki tek yönetim kurulu listesi ile girildi.

Seçim sonucunda MİTSO’nun yeni yönetim kurulu şöyle oluştu:

Reşit Özer

Hasan Tiryakioğlu

Mehmet Yiğit

Hüseyin Aykal

Ejder Üstek

Soner Çamlıbelen

Seyhun Ozan

Seçimde TOBB Genel Kurul Delegeliğine ise şu üyeler seçildi:

Kadir Karagülle

Özer Topuz

MİTSO’nun disiplin kurulu asıl üyeliklerine seçilenler de şöyle:

Avcı Teknik İnşaat Taahhüt Elektronik Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. – Ali Avcı

Mylasa Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. – Emel Baydar

Artı 1 Makine Müh. İm. İnş. Taah. Tur. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. – Mehmet Tolga Keskin

Bimka İnşaat Taah. Müş. Maden. Mob. Tur. San. tic. Ltd. Şti. – Harun Reşit Çavuşoğlu

Tireli EğitimTarım Ürünleri İmalat İnş. Taşıma Paz. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti – Özcan Özer

Pomelon AVM Yönetim Hiz. Danışmanlık ve Oranizasyon A. Ş. – Yiğit Taban

 

İlçe Seçim Kurulu tarafından meclis üyeleri arasında yapılan ve yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği seçimin ardından yeni MİTSO meclisi ilk toplantısını yaptı. En yaşlı üye olarak Mehmet Yiğit tarafından açılan oturumda Reşit Özer, Mustafa Yüksel‘i meclis başkanlığına aday gösterirken Mustafa Yüksel de meclis başkan yardımcılıklarına Özer Topuz ile Özcan Gül‘ü, Meclis katipliğine ise Yasin Erol‘u önerdi. Yapılan oylamada aday gösterilenler oybirliği ile seçildiler.

Yeniden meclis başkanlığına seçilen Mustafa Yüksel, yardımcıları Özer Topuz ve Özcan Gül ile meclis katibi Yasin Erol divana geçerek oturumu sürdürdüler. Mustafa Yüksel’in yönetim kurulu başkanlığına önerdiği Reşit Özer ile yönetim kurulu üyeliklerine önerdiği Hasan Tiryakioğlu, Mehmet Yiğit, Hüseyin Aykal, Ejder Üstek, Soner Çamlıbelen ve Seyhun Ozan oybirliği ile MİTSO yönetim kurulu üyesi oldular.

Seçimlerin ardından bir konuşma yapan MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel “Biz MİTSO olarak bir aileyiz. Aile olarak da çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Yüksel, yeni seçilen meclis üyelerinden yeni dönem için projeler getirmelerini isteyerek “Bu proje önerilerini yine hep beraber değerlendirerek bir sıralama yapacağız. Bu sıralamaya göre çalışmalarımı sürdüreceğiz ve bunları dört yıl içinde gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi ve tüm meclis üyelerini kutlayarak başarılar diledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de yaptığı konuşmada seçimlerde oy kullanan oda üyelerine, seçimlerde çalışan adaylara çalışmaları nedeniyle teşekkür etti. Yeni seçilenleri de kutlayan Reşit Özer “Önümüzde Milas OSB’nin tamamlanması, TOBB Anaokulunun yapımı, Zeytin Hasat Şenliği gibi çok önemli işler var. Bunları hep birlikte, kısa süre içinde başaracağız. Muğla’nın ilk ve tek OSB’si olan Milas OSB’de ilk fabrikanın temeli atıldı. Birkaç hafta içinde 7 – 8 fabrikanın daha yapımına başlanacak. TOBB Anaokulunun yapımına da önümüzdeki Kasım ayında başlayacağımızı umuyorum. Bu dönemde daha pek çok büyük projemiz olacak ve bunları yine hep birlikte başaracağız” dedi.

 

Yazı detayını buraya yazınız