DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO’NUN BÜYÜK BAŞARISI! MİTSO AB STANDARTLARINDA HİZMET KALİTESİNDE SINIF ATLADI

MİTSO’NUN BÜYÜK BAŞARISI!  MİTSO AB STANDARTLARINDA HİZMET KALİTESİNDE SINIF ATLADI
04.02.2016 17:33
0
A+
A-

*MİTSO, AB standartlarında, 5 yıldızlı hizmet vermesinin göstergesi olan Akreditasyon belgesinde hizmet kalitesini bir üst sınıfa taşımayı başardı.

 

*MİTSO’nun AB standartlarındaki hizmet kalitesini C’den B’ye yükseltmeyi başarmasının göstergesi olan akreditasyon sertifikası, TOBB’nin Ankara’daki “İkiz Kuleler” adlı binasında düzenlenen törenle Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu tarafından verildi.

 

*Törende bir konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu sertifika alan oda ve borsaların sayısının 224’e yükseldiğini ve bununla iftihar ettiğini dile getirerek, “Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarımız da minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar” dedi.

IMG_6627

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Avrupa Birliği standartlarındaki hizmet kalitesinde sınıf atladı. 5 yıldızlı hizmet kalitesinde bir üst sınıfa terfi eden MİTSO’nun akreditasyon belgesi, TOBB’nin Ankara’daki “İkiz Kuleler” adlı binasında düzenlenen törenle Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından verilerek kutlandı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Odaların hizmet kalitesinin göstergesi olan akreditasyonda MİTSO’nun hizmet kalitesini bir üst sınıfa çıkarmayı başarmış olmanın gururunu ve kıvancını yaşıyoruz” dedi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin, üyesi olan oda ve borsalar birliklerinin hizmet kalitesini AB standartlarına yükseltmek amacıyla başlattığı akreditasyon sürecinde MİTSO büyük bir başarı göstererek sınıf atladı. TOBB’nin bağımsız değerlendirme kuruluşlarına yaptırdığı değerlendirme sonucunda MİTSO, 15 Ekim 2010 tarihinde kazanmış olduğu C sınıfı akreditasyon başarı seviyesini B’ye yükseltme başarısı gösterdi.

 

TOBB’nin 11’inci dönem akreditasyon değerlendirme töreni Ankara’da, TOBB’nin “İkiz Kuleler” adlı binasında yapıldı. Törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile bu dönemde ilk kez akreditasyon belgesi alan veya daha önce aldıkları başarı belge dönemini sonunda geçirdikleri denetimleri başarıyla tamamlayan oda ve borsaların yöneticileri katıldılar.

 

Törende, 5 yıldızlı hizmet kalitesini bir üst sınıfa yükseltmeyi başaran MİTSO’yu Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İbrahim Gülen, Soner Çamlıbelen ve Ömer Eliş ile Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu temsil ettiler.

  1. Dönem Akreditasyon törenin açılışında bir konuşma yapan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete, akreditasyon sistemi ile oda ve borsaların hizmet kalitesinin yükseldiğini anlattı. Mete, 365 oda ve borsanın yüzde 61’ini 5 yıldızlı hale getirdiklerini ifade ederken, hedefin tüm oda ve borsaları akreditasyon sistemine dahil etmek olduğunun altını çizdi. Halim Mete, akreditasyon ile kurumsallığın yerleştiğini de sözlerine ekledi.

Akreditasyon Sertifika Töreni’nde bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, sertifika alan oda ve borsaların sayısının 224’e yükseldiğini ve bununla iftihar ettiklerini söyledi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu dünya genelinde ekonomik sıkıntıların devam ettiğine işaret ederek, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.​

Hisarcıklıoğlu “Küresel piyasalar bir türlü eski canlılığına kavuşamıyor. Emtia fiyatlarındaki gerileme, pek çok gelişmekte olan ülke ekonomilerini olumsuz etkiliyor. Petrol ve doğalgaz fiyatlarının gerilemesi, bir yanıyla lehimize. Zira ithalat faturamızı düşürüyor. Ama ihracatımızın üçte birini, müteahhitlik işlerimizin yüzde 85’ini, gelen turistlerin yarısını, petrol ve doğalgaz ihracatçısı ülkelerden yapmaktayız” diye konuştu.

Rifat Hisarcıklıoğlu daha sonra sözlerini “Tüm bu iktisadi sorunları aşmak için, Türkiye’nin teknolojik yenilenmeye ihtiyacı var. Yeni bir büyüme hikayesine ihtiyacı var. Yeni bir sanayi politikasına ihtiyacı var.” diye sürdürdü.

 “Gurur duyuyorum”IMG_6620

Hisarcıklıoğlu daha sonra, sertifika alan oda ve borsaların sayısının 224’e yükseldiğini ve bununla iftihar ettiğini dile getirerek, “Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarımız da minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. TOBB ailesi içindeki 365 oda ve borsanın 224’ü dünya standartları üstünde hizmet verdiklerinin en somut belgesi bu” şeklinde konuştu.

Tören daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin konuşmasıyla sürdü. Bakan Tüfenkci, bugün yapılan akreditasyon kalite değerlendirmesinin ahilik sisteminde de olduğunu söyledi. Bakanlık olarak kırtasiyeciliğin önüne geçmek ve bürokrasiyi azaltmak adına mücadele ettiklerini vurgulayan Tüfenkci, bu çalışmaları iş dünyasının ihracatını ve gelişimini daha hızlı gerçekleştirmek için istediklerini söyledi ve  oda ve borsalardan vatandaş odaklı hizmet üretmelerini beklediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Bakan Tüfenkci ve Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların yöneticilerine sertifikalarını vererek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO’nin AB standartlarında hizmet verdiğini gösteren akreditasyon belgesinin bir üst hizmet kalitesine yükseltilmesinin gururu ve kıvancını taşıdığını belirterek “Odamız, başarılı hizmet kalitesini bir üst seviyeye çıkarmayı başarmıştır. Bunun haklı gururunu ve kıvancını yaşıyoruz. Aldığımız bu başarı belgesi MİTSO’ya ve tüm üyelerimize kutlu olsun, hayırlı olsun. Bundan sonraki hedefimiz daha da başarılı olmak. Her zaman hizmet kalitesini bir üst seviyeye taşımanın sonsuz gayreti içinde olacağız” diye konuştu.

.