DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO, Milası Ankaradaki EGEM Fuarında tanıttı

MİTSO, Milası Ankaradaki EGEM Fuarında tanıttı
06.08.2013 17:31
0
A+
A-

MİTSO, Ege Bölgesi illerinin katılımıyla oluşturulan EGEM Platformu’nun bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ankara’daki fuarda Milas’ı tanıttı. Fuardaki MİTSO standında Milas halıları, zeytinyağı ve Labranda suyunun tanıtımı yapıldı.

MİTSO’nun standını ziyaret eden Başbakan Vekili ve Devlet Bakanı Bülent Arınç’a, Muğla Milletvekili Fevzi Topuz Labranda suyu ikram etti.

MİTSO standında sergilenen ürünlerden çok sayıda Milas halısı ve bol miktarda zeytinyağının satışı ve satış bağlantısı yapıldı.

MİTSO standında Dibekdereli davul zurna ekibinin sunduğu dinleti büyük ilgi gördü.

MİTSO standını Muğla Milletvekilleri Fevzi Topuz ve Yüksel Özden’in yanı sıra hemşerimiz Türk Halk Müziği sanatçısı Tolga Çandar da ziyaret etti.

MİTSO, Ege illerinin dernek ve vakıf başkanları tarafından oluşturulan EGEM Platformu’nun Ankara’da düzenlediği EGEM Fuarı’nda Milas’ı tanıttı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 26 – 30 Mayıs tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda Milas halılarının, zeytinyağı ve Labranda suyunun tanıtımı yapıldı.

Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinin dernek ve vakıflarının bir araya gelerek oluşturdukları Egem Platformu’nun düzenlediği tanıtım amaçlı fuara adı geçen illerin TOBB üyesi odaların, il kültür müdürlükleri ve bazı belediyeleri de destek verdi. Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde yaklaşık 5 bin metrekarelik bir alanda düzenlenen fuara 160 firma katıldı. Fuarda, MİTSO bir stantta Milas’ı ve ürünlerinin tanıtımını yaptı. MİTSO standında sergilenen Milas halıları, Labranda suyu ve zeytinyağları büyük ilgi gördü. Stantta satışa sunulan zeytinyağları kısa sürede tükenirken Milas’tan ek zeytinyağları getirilerek satışa sunuldu ve satış bağlantısı yapıldı. Stantta ayrıca çok sayıda Milas halısının satışı gerçekleştirildi. MİTSO standında ayrıca Milaslı sanatçı Hasan Özgen’in “Işık Ülkesi Milas” adlı cd’sinin de sunumu, fuarı izleyenlerin ilgisini çekti.

EGEM Fuarında Muğla Milletvekilleri Fevzi Topuz ile Yüksel Özden MİTSO Standını ziyaret ettiler. Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve Başbakan Vekili Bülent Arınç da MİTSO standını ziyaret ederken Muğla Milletvekili Fevzi Topuz kendisine Labranda suyu ikram etti. Milaslı Türk Halk Müziği Sanatçımız Tolga Çandar da MİTSO standını ziyaret etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna’nın daveti üzerine EGEM Fuarına katılan Dibekdereli davul zurna ekibi MUZKATDER Başkanı Dursun Girgin’in yönetiminde bir dinleti sundu. Fuarı gezenlerin büyük ilgisini çeken Dibekdereli davul ve zurnacılar Muğla Eğitim ve Çevre Gönüllüleri Vakfı – MEÇEV tarafından düzenlenen akşam şöleninde de yöremiz türkülerini ve zeybek havalarını seslendirdiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Milas’ın tanıtımı için her ortamı ve her platformu değerlendirmeye çalıştıklarını belirterek “Milas’ı ve ürünlerini tanıtmak amacıyla MİTSO olarak EGEM Fuarında yer aldık. Burada bir stant kiralayarak Milas’ın ürünlerini tanıtmaya çalıştık. Halılarımızı, zeytinyağlarımızı, Labranda suyumuzu tanıttık. Ürünlerimiz, fuarı gezenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Amacımız, bundan sonraki fuarlara daha geniş bir katılım sağlayarak Milas’ı tanıtmak. Bu seneki fuarda ne yazık ki çok az Milaslı firma yer aldı. Ancak onlar da fuardan memnun kaldılar. Birçok ticari bağlantı yaptılar. Dilerim gelecek yıl daha çok Milaslı firma bu fuarda yer alır” dedi.