DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO ÜYELERİNİ UYARIYOR: SAHTE “ABD’DE KONFERANS DAVETİ”NE KANMAYIN!

MİTSO ÜYELERİNİ UYARIYOR:  SAHTE “ABD’DE KONFERANS DAVETİ”NE KANMAYIN!
20.06.2016 13:55
0
A+
A-

MİTSO, İşadamlarına ABD’nin Teksas merkezli bir kuruluş tarafından gönderilen 11 – 16 Temmuz 2016 tarihleri arasında Dallas’ta “Challanges to Economic Development & Human Rights” adlı bir konferans düzenleneceğine ilişkin davetin bir dolandırıcılık girişimi olduğu konusunda üyelerini uyardı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından TOBB’ye gönderilen ve TOBB’nin de üyesi oda ve borsalara dağıttığı uyarı yazısında ABD’nin Teksas merkezli bir kuruluş tarafından sahte konferans davetinde bulunulduğu belirtilerek bunun bir dolandırıcılık girişimi olduğuna dikkat çekildi. Uyarı yazısında, konferansa katılmak isteyenlerin Dallas’taki konferans oteli olan Mabel Royal Hotel’de rezervasyon yapmalarının istendiği ancak Türkiye’nin Houston Başkonsolosluğu ve Ticaret Ataşeliği tarafından yapılan incelemede konferansı düzenleyen kuruluşun, konferansın veya otelin mevcut olmadığının anlaşıldığı bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan gönderilen ve TOBB aracılığıyla gelen uyarı üzerine MİTSO da kendi üyelerine uyarıda bulunarak “11 – 16 temmuz 2016 tarihleri arasında Dallas’ta düzenlenecek “Challanges to Economic Development & Human Right” adlı konferans çağrısına itibar etmemelerini istedi.