DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19


MİTSO, UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇIYOR

MİTSO, UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇIYOR
15.01.2016 15:23
0
A+
A-

*MİTSO, yeni iş kuracakların 50 bin liraya kadar KOSGEB’in hibe desteğinden yararlanabilmeleri için zorunlu olarak gereken girişimcilik eğitimi için kurs açıyor.

*MİTSO’nun KOSGEB’in denetiminde 01 – 10 Şubat tarihleri arasında açacağı ve 30 katılımla sınırlı olan girişimcilik eğitimi kursu için başvurular 18 – 25 Ocak tarihleri arasında MİTSO’ya yapılabilecek.

*MİTSO, uygulamalı girişimcilik kursunu ücretsiz olarak açacak.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, yeni iş kuracakların Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan (KOSGEB) 50 bin liraya kadar hibe desteği sağlayabilmeleri için gereken girişimcilik eğitimi belgesi alabilmeleri amacıyla uygulamalı girişimcilik kursu açıyor. MİTSO, uygulamalı girişimcilik eğitimi kursunu ücretsiz olarak açacak.

MİTSO tarafından KOSGEB’in denetiminde, 1 – 10 Şubat tarihleri arasında açılacak uygulamalı girişimcilik eğitimi kurusu için başvurular, 18 – 25 Şubat tarihleri arasında MİTSO’ya yapılabilecek. MİTSO tarafından ücretsiz olarak düzenlenecek kursa katılım 30 kişiyle sınırlı olacak.

Uygulamalı girişimcilik eğitimi kursuna katılmak isteyenler doğrudan MİTSO’ya başvurarak kayıtlarını yaptırabilecekleri gibi odaya telefon, info@mitso.org.tr  adresi üzerinden e-mail aracılığı ile de başvuruda bulunabilecekler. Başvurularda sadece T.C kimlik numarası gerekli olacak.

KOSGEB’in yeni kurulacak işyerleri girişimcilerine verebileceği 50 bin liraya kadar olan hibe desteğinden yararlanabilecek işyerlerinin hangileri olduğunu KOSGEB’in Muğla bürosundan veya bu büronun 0 252 212 84 64 numaralı telefonlarından öğrenmek mümkün olabilecek.

Öte yandan; tarımda birinci aşama üretim, eğitim, sağlık, spor, eğlence sektörü, düğün salonu, mali müşavir, avukat, kahvehane, oyun salonları, vergi mükellefleri, son bir yıl içinde aynı sektörde vergi kaydı olmuş olanlar, şahıs işletmeleri, % 50’nin üzerinde hisseye sahip şirket ortağı olanlar, işlerini birinci derecede yakınlarından devralanlar dışındaki işkollarında işyeri açmak isteyenlerin KOSGEB’in hibe desteğinden yararlanabilecekleri açıklandı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, KOSGEB’in bazı işkollarında yeni işyerleri açılmasını teşvik etmek, genç girişimcilere destek olmak üzere KOSGEB tarafından 50 bin liraya kadar hibe desteği verilebildiğini belirterek “Ancak bu hibe desteğini alabilmek için mutlaka uygulamalı girişimcilik eğitimi almak gerekiyor. Biz de MİTSO olarak genç girişimcilerimize destek olabilmek için bu kursu açacağız. Kursun ücretsiz olduğunu önemle vurgulamak istiyorum. Bu konuda hiç kimse hiçbir aracı kişi veya kuruluşa para ödemesin. Açacağımız kursa katılım 30 kişiyle sınırlı olacak. Bu yüzden başvuruların hiç zaman geçirmeden yapılması gerekiyor. Talep oluşması durumunda elbette daha sonra da bu tür kursları açmaya devam edeceğiz” dedi.