DOLAR
33,0529
EURO
36,0227
ALTIN
2.554,20
BIST
11.156,20


MİTSO Vali Amir Çiçek’i ziyaret etti. “EN GÜZELİ MİLAS’IN İNSANI”

MİTSO Vali Amir Çiçek’i ziyaret etti. “EN GÜZELİ MİLAS’IN İNSANI”
24.11.2014 08:13
0
A+
A-

*MİTSO Yönetiminin yaptığı ziyaret sırasında Milas’ın ürünlerinden övgüyle söz eden Vali Amir Çiçek, “Milas’ın sahip olduğu bu güzellikler arasında en güzeli de Milas’ın insanı” dedi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, bir süre önce Muğla Valiliğine atanan Amir Çiçek’i ziyaret ederek kutladı ve başarılar diledi. Ziyaret sırasında Milas’ı, sahip olduğu ürünleri öven Muğla Valisi Amir Çiçek “Milas’ın sahip olduğu bu güzellikler arasında en güzeli de Milas’ın insanı” diyerek Milaslıları övdü.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit, Halil İbrahim Gülen ve Ömer Eliş, Muğla Valisi Amir Çiçek’e kutlama ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sırasında Vali Çiçek’i 29 – 30 Kasım’da yapılacak Zeytin Hasat Şenliği ile 5 Kasım’da yapılcak Bafa Gölü Çalıştayı’na davet eden Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer Vali Çiçek’e Milas zeytinyağı, zeytinyağı sabunu, kolonyası ve Milas çam balı armağan etti. Reşit Özer “Muğla’daki yeni görevinizde size başarılar diliyoruz. İlçemiz Milas’ın çok değerli ürünleri vardır. Bunların başında Milas halıları, zeytin ve zeytinyağı, çam balı, balığımız var. Halılarımız ve zeytinyağımız için coğrafi işaret patenti almaya çalışıyoruz. Yurtiçindeki ve yurtdışındaki fuarlarda ürünlerimizi tanıtımını yapmaya gayret ediyoruz” diye konuştu. OSB’deki son gelişmeler hakkında da açıklamalarda bulunan Reşit Özer, OSB’deki 73 sanayi parselinin çok üstünde bir taleple karşı karşıya kaldıklarını belirterek “Kısa sürede OSB’yi büyütmemiz gerekecek. Çünkü şu anda 73 parselin tümü için de talep var. Ayrıca 23 yatırımcı da sırada bekliyor. OSB’nin altyapı ihalesi 6 Kasım’da yapıldı. İhale koşullarına göre altyapının bir yıl içinde tamamlanması gerekiyor” dedi.

Milas OSB’nin Muğla ve Milas için önemli bir gelişme olduğunu belirten Muğla Valisi Amir Çiçek, MİTSO yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Çiçek Milas’ın ürünlerine de değinerek “Gerçekten çok değerli ürünleriniz var. Ancak bunları değerlendirmek gerek. Değerlendiremedikten sonra kıymeti yok. Çiftçi üretiyor, yetiştiriyor. Üretip yetiştirdiklerini para ettiremeyince üretimden elini çekiyor. Oysa çok değerli ürünlerimiz, çok değerli toprağımız var. Bu topraklarda her şeyi yetiştirmek mümkün. Ancak tarımı sanayi ile entegre hale getirmek gerekiyor. Muğla’da tarımın, sanayinin yanında turizm de çok önemli. Yani Muğla olarak her şeyiniz var. Her şeye sahipsiniz. Bunların kıymetini bilmek ve değerlendirmek gerek” diye konuştu.

Milas’ın da çok değerli ürünlere sahip olduğunu ifade eden Vali Amir Çiçek “Milas ayrıca göç alan bir yer. Genellikle gelenler işçi nüfus. Bu nüfusa da iş bulmak gerekiyor. Milas bir çok güzelliğe sahip. Milas’ın sahip olduğu güzellikler arasında en güzeli de Milas’ın insanı” diyerek Milaslıları övdü.

IMG_3595