DOLAR
33,0104
EURO
36,0243
ALTIN
2.579,53
BIST
11.064,85


MİTSO , MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. GÜRÜN’Ü ZİYARET ETTİ.

MİTSO ,  MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. GÜRÜN’Ü ZİYARET ETTİ.
21.11.2014 16:45
0
A+
A-

 *MİTSO Yönetimi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret ederek 29 – 30 Kasım’da yapılacak Zeytin Hasat Şenliği’ne ve 5 Aralık’ta yapılacak Bafa Gölü Çalıştayına davet etti.

*Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bafa Gölü’nün temizlenmesi için Çine Barajı’ndan su verilmesini önerdi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü Muğla’da ziyaret etti. Ziyarette Başkan Dr. Osman Gürün, Milas’ta yapılacak Zeytin Hasat Şenliği ile Bafa Gölü Çalıştayı’na davet edildi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit, Halil İbrahim Gülen ve Ömer Eliş, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Gürün’e Milas zeytinyağı, zeytinyağı sabunu ve kolonyası ile çam balı armağan eden MİTSO yöneticileri, Milas zeytinciliğinin tanıtılması için Kaymakamlık, Milas Belediyesi ve MİTSO ile bazı kuruluşların da destek ve katkılarıyla 29 – 30 Kasım’da düzenlenecek Zeytin Hasat Şenliği’ne davet ettiler. MİTSO yöneticileri Başkan Gürün’ü ayrıca Bafa Gölü’nde uzun süredir yaşanmakta olan kirlilik ile ilgili bilimsel tartışmaların yapılacağı ve çözüm önerilerinin üretileceği 5 Aralık’ta MİTSO’da düzenlenecek Bafa Gölünü Kurtarma ve Yaşatma Çalıştayına da davet ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas zeytinciliğinin tanıtımına büyük önem verdiklerini belirterek “Milas zeytinlerine coğrafi işaret patenti almak için çalışmalarımız sürüyor. Milas zeytinyağının markalaşması için yoğun bir çaba içindeyiz. 29 – 30 Kasım’daki hasat şenliğimiz de zeytinciliğimizi tanıtmak amacıyla düzenlendi” dedi ve Başkan Gürün’ü şenliğe davet etti.

MİTSO’nun Bafa Gölünü Kurtarma ve Yaşatma Paltformu işbirliğinde konunun ele alınacağı, kirliliğin kaynağının araştırılacağı ve çözüm yollarının önerileceği bir çalıştayın 5 Aralık’ta MİTSO’da yapılacağını belirten Reşit Özer, Başkan Gürün’ü çalıştaya da davet etti. Ayrıca OSB’deki gelişmeleri de anlatan Reşit Özer, OSB’nin altyapı ihalesinin 6 Kasım’da yapıldığını ve kazanan firma ile sözleşmenin 21 Kasım Cuma günü imzalanacağını ifade etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bafa Gölü’nün çok ciddi bir kirlilik tehdidi altında bulunduğunu ve bunun önlenebilmesi için zaman geçirmeden bir şeyler yapılması gerektiğine katıldığını belirten Gürün, “Belki de bu konuda en iyi yöntem Büyükmenderes’ten gelen kirli suyun göle girişinin tümüyle önlenmesi ve belki de bir tünelle Çine Barajından temiz su verilmesi olabilir. Tabii bunları incelemek, araştırmak gerekir. Bu konuda düzenlenen çalıştayla sizler çok önemli bir çalışma yapıyorsunuz. Ben de çalıştaya geleceğim. Belki Aydın Büyükşehir ile, Aydın Valiliği ile de görüşmemiz, ortak bir çalışma yürütmemiz gerekir” diye konuştu.

 

IMG_3592