DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer: “MİLAS’IN EN ÖNEMLİ YATIRIMI OSB”

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer:  “MİLAS’IN EN ÖNEMLİ YATIRIMI OSB”
06.10.2017 15:39
0
A+
A-

*Türkiye İş Bankası’nın Milas 2. Şubesini ziyaret eden MİTSO Yönetimi, OSB’de sanayi arsalarının 2018 yılında teslim edileceğini belirterek OSB arazisinde sanayi tesisi kuracaklara kredi sağlanması için şimdiden hazırlık yapılmasını istedi.

*Türkiye İş Bankası’nın Milas 2. Şubesinin yeni müdiresi Füsun Başaran, banka olarak Milas OSB’de sanayi tesisi kuracak MİTSO üyelerine kredi desteğine hazır olduklarını söyledi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, bir süre önce Türkiye İş Bankası’nın Milas 2. Şubesi Müdürlüğüne atanarak göreve başlayan Füsun Başaran’ı kutlayarak yeni görevinde başaralar diledi. Ziyaret sırasında Milas ekonomisi hakkında Türkiye İş Bankası Müdiresi Füsun Başaran’a açıklamalar yapan Reşit Özer, bugün için Milas’ın en önemli yatırımının OSB olduğunu söyledi. Reşit Özer, 2018 yılında Milas OSB’de hak sahiplerine sanayi arsalarının teslim edileceğini belirterek yatırım yapacaklara kredi desteği sağlanması için şimdiden hazırlık yapılması istedi. Türkiye İş Bankası Müdiresi Başaran da, OSB’nin Milas ekonomisine çok şeyler katacağına inandığını belirterek OSB’de yatırım yapacak MİTSO üyelerine kredi desteği sağlamaya hazır olduklarını bildirdi.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Eliş; kısa bir süre önce Türkiye İş Bankası’nın Milas 2. Şubesi Müdürlüğüne atanan Füsun Başaran’ı kutlayarak başarılar dilediler. Ziyaret sırasında Milas ekonomisi hakkında açıklamalarda bulunan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, önlerindeki en büyük hedefin Milas OSB’yi tamamlamak olduğunu söyledi. Reşit Özer, halen altyapı yapım işleri sürmekte olan Milas OSB’de sanayi arsalarının 2018 yılı içinde teslim edileceğini belirterek “Biz bahar aylarının sonunda ya da en geç yaz başlangıcında arsaları hak sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. Orada sanayi tesisi kurmayı bekleyen 55 firma var. Ayrıca pek çok da arsa talebi var. OSB faaliyete geçtiğinde orda 1500 – 2000 kişiye istihdam sağlanacağını umuyoruz. OSB’yi tamamlar tamamlamaz OSB arazini genişletmek için girişimde bulunacağız” dedi. Reşit Özer, OSB arazisinde sanayi tesisi kuracak firmalara kredi desteği sağlanmasını isteyerek “Orada 55 firmamız sanayi tesislerini kuracaklar. Firmalarımız yer teslimini bekliyorlar. Biz de sizden OSB’de tesis kuracak firmalarımıza kredi desteği istiyoruz. Bunun için şimdiden hazırlığınızı yapmanızı istiyoruz. Arsa teslimlerinden sonra OSB’de tesis kuracak üyelerimizin tesis kredisi, yatırım kredisi bulmak için zaman kaybetmesini istemiyoruz. Bir an önce tesislerin kurulmasını, istihdam yaratılmasını ve Milaslıların burada iş bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

MİTSO Yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Türkiye İş Bankası Milas 2. Şubesi Müdiresi Füsun Başaran Milas’a İstanbul’dan geldiğini belirterek kısa süre içinde Milas’ı tanıdığını söyledi. Milas’ın çok büyük bir ekonomik potansiyele sahip olduğunu ifade eden Füsun Başaran, OSB’nin de Milas’a çok önemli katkıları olacağını belirtti. Banka olarak OSB’de yatırım yapacak, tesis kuracak firmalara kredi desteği sağlamak için ellerinden geleni memnuniyetle yerine getireceklerini anlatan Füsun Başaran “OSB’de tesis kuracak MİTSO üyelerinize kredi desteği sağlamaya hazırız. Milas ekonomisine ve MİTSO üyelerine böyle bir destek sağlamaktan memnuniyet duyarız” diye konuştu.