DOLAR
32,8962
EURO
35,8352
ALTIN
2.525,28
BIST
11.172,75


MİTSO Yönetimi OSB için Ankara’dan umutlu döndü “OSB İÇİN ŞİMDİ DAHA ÇOK UMUTLUYUZ”

MİTSO Yönetimi OSB için Ankara’dan umutlu döndü “OSB İÇİN ŞİMDİ DAHA ÇOK UMUTLUYUZ”
25.11.2013 11:48
0
A+
A-

OSB’nin önündeki tıkanıklıkların bir an önce aşılarak faaliyete geçebilmesi için Reşit Özer başkanlığında yoğun bir çalışma sürdürmekte olan MİTSO Yönetimi; Muğla Milletvekili Ali Boğa, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, AKP İlçe Başkanı Bülent Demir’in de aralarında bulunduğu bir heyetle 24 Ekim’de yaptığı Ankara ziyaretinin ardından OSB için yine Ankara’ya gitti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Bakanlıktan istenilen belgeleri teslim ettiklerini belirterek “OSB için şimdi daha çok umutluyuz” dedi.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Turgay Ertuğrul ve OSB Müdürü Haluk Onaran’dan oluşan heyet; Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’ne, bir önceki toplantıda istenilen belgeleri teslim etti. 24 Ekim’de Ankara’da Bakanlığa yapılan ziyaret sırasında gündeme gelen belgelerin Milas Belediye Meclisi kararları, DSİ’den alınan Sarıçay’ın taşkın durumunu gösterir planlar MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve beraberindekiler tarafından Bakanlık yetkililerine teslim edildi. Yapılan görüşmelerde Bakanlık yetkilileri tarafından Milas OSB’in altyapısının projelendirmesinde çalışmaların devam ettiği ve şimdilik bir sorun görülmediği belirtildi.

 

Ankara ziyareti konusunda bilgi veren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Bir ay önce Sayın Muğla Milletvekili Ali Boğa, Sayın Kaymakam Fuat Gürel, Sayın Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Sayın AKP İlçe Başkanı Bülent Demir ve MİTSO yöneticileri olarak OSB’de yaşanmakta olan tıkanıklığın aşılması için Ankara’ya gitmiştik. Bakanlık yetkilileriyle yapılan görüşmelerde OSB Müteşebbis Heyetinden, Milas Belediyesi’nden ve DSİ’den bazı belgeler ve kararlar istenmişti. Sayın Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da yoğun çabası ile istenilen Belediye Meclis kararları çok kısa bir süre içinde alındı. Bu nedenle Sayın Muhammet Tokat’a ve Sayın Milas Belediye Meclisi üyelerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Ankara’ya bizlerle gelerek bize çok büyük bir güç katan ve sonrasında DSİ’den istenilen belgelerin sağlanmasında büyük çabası olan Sayın Kaymakam Fuat Gürel’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın da daha önce Bakanlıkta müsteşarlık yapmış olması nedeniyle ve konuya hakim olduğunu belirten Reşit Özer “Sayın Ali Boğa, Ankara’da bize çok yardımcı oldu. Bakanlıktaki görüşmelerde ağırlığını hissettirdi. Bu nedenle kendisine ayrıca çok teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Ankara’ya gelerek bize destek veren AKP İlçe Başkanı Sayın Bülent Demir’e de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Ankara’da istenilen belgelerin teslim edildiğini ve Bakanlık yetkilileriyle görüşüldüğünü belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Belgelerimizi teslim ettik. Şimdilik bir sorun görünmüyor. Daha önceki görüşmelerde anlatıldığı şekliyle Bakanlıktaki çalışmalar sürüyor. Eminim kısa sürede bütün Milas’ın beklediği OSB’nin altyapı projeleri hazırlanacak ve altyapının yapımı işi yeni yılın ilk aylarında ihaleye çıkarılacak. Gelişmeler şimdilik olumlu gidiyor. OSB işin şimdi daha çok umutluyuz” dedi.