DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


MİTSO’da yeni başkan Reşit ÖZER

MİTSO’da yeni başkan Reşit ÖZER
06.08.2013 18:08
0
A+
A-

*İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapılan ve yeni meclis üyelerinin oy kullandığı seçimde MİTSO’nun yeni yönetim kurulu başkanlığına Reşit Özer seçildi.

*Daha sonra yeni oda meclisi üyelerinin kendi aralarında yaptıkları seçimde Mustafa Yüksel meclis başkanlığına seçildi.

MİTSO’da İlçe Seçim Kurulu gözetiminde 18 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’te yapılan ve yeni oda meclisi üyelerinin oy kullandığı seçimde yönetim kurulu başkanlığına Reşit Özer seçildi. Daha sonra saat 18.00’de en yaşlı üye sıfatıyla Mehmet Yiğit’in başkanlığında toplanan yeni oda meclisi, meclis başkanlığına Mustafa Yüksel’i seçti.

MİTSO’da seçim süreci sona erdi. 18 Mayıs Cumartesi günü yapılan seçimde yeni yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyeleri, disiplin kurulu üyeleri, genel kurul delegeleri ve yedekleri seçildiler. Bu seçimlerin ardından meclis üyelerinin kendi aralarında yaptıkları seçimde ise meclis başkanı, iki başkan yardımcısı ve bir katip üye seçimi ile sona erdi.

İlçe Seçim Kurulu’nun gözetiminde 18 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’te yapılan yönetim kurulu, disiplin kurulu ve genel kurul delegeleri asıl ve yedek üyeleri seçimine Reşit Özer ve arkadaşları tarafından hazırlanan pembe, Ali Zenger ve arkadaşları tarafından oluşturulan beyaz listeyle girildi. MİTSO’nun 9 Mayıs’ta yapılan seçimle belirlenen 26 meclis üyesinin eksiksiz oy kullandığı seçimde sandıklar İlçe Seçim Kurulu tarafından tutulan bir tutanakla 17.00’ye dek beklenmeden saat 15.00’de açıldı. Yapılan sayım sonucunda15 oy alan Reşit Özer yönetim kurulu başkanlığına seçildi. MİTSO’nun yeni yönetim kuruluna ise 16’şar oy alan Turgay Ertuğrul, Mehmet Yiğit, Ayşen Kılıç Bozan, Halil İbrahim Gülen, Yusuf Sami Kont ve Koray Türkoğlu seçildiler. Beyaz listeyle seçime katılan Ali Zenger ve yönetim kurulu adayları olan Ejder Ütsek, Emin Zeki Helvacıoğlu, Hayrettin Dinç, İrfan Altunay, Mehmet Duygulu, Murat Sodra 10’ar oy aldılar.

Genel Kurul delegeliklerine Reşit Özer’in beyaz listesinden seçime katılan Özer Topuz, Ömer Eliş ve Soner Çamlıbelen 15’er oy alarak seçildiler. Ali Zenger’in beyaz listesinden seçime katılan Kadir Karagülle, Ejder Ütsek ve Emin Zeki Helvacıoğlu 11’er oy aldılar.

Disiplin Kurulu asıl üyeliklerine Reşit Özer grubunun pembe listesinden 16’şar oy alan Tayip Çakıroğlu, Kemal Çimen, Harun Reşit Çavuşoğlu, Cemal Yüksel ve Mehmet Ali Korucu seçildiler. Ali Zenger’in beyaz listesinden Disiplin Kurulu listesine aday olan Veli Ulaş, Ali Pamir Barut, Görsev Kadık, Doğukan Altunsoy, Hakkı İnpınar ve Hasan Azaklı 10’ar oy aldılar.

MİTSO seçim sonuçlarının İlçe Seçim Kurulu tarafından açıklanmasından sonra sonuçlara itiraz edilmedi.

Aynı gün saat 18.00’de en yaşlı meclis üyesi sıfatıyla Ali Zenger’in başkanlığında yapılması gereken toplantıya Zenger ve arkadaşları katılmadılar. Bunun üzerine en yaşlı üye sıfatıyla Mehmet Yiğit’in başkanlığında yapılan toplantıda meclis üyesi Halil İbrahim Gülen arkadaşları adanı verdiği önerge ile meclis başkanlığına Mustafa Yüksel’i, başkan yardımcılıklarına Hayati Çorbacı ile Muharrem Akyürek’i, meclis katipliğine ise Kemal Necipoğlu’nu aday gösterdi. Bunun üzerine toplantıya eksiksiz olarak katılmış olan Reşit Özer grubunun verdiği 17 oyla meclis başkanlığına Mustafa Yüksel seçilirken başkan yardımcılıklarına Hayati Çorbacı ve Muharrem Akyürek, meclis katipliğine de Kemal Necipoğlu seçildiler.

Seçimden sonra yeni meclis başkanı seçilen Mustafa Yüksel, meclis başkan yardımcılığına seçilen Muharrem Akyürek, yönetim kurulu başkanı seçilen Reşit Özer, yeni yönetim kurulu üyesi seçilen Yusuf Sami Kont yaptıkları konuşmalarla seçim sürecinde destek olanlara teşekkür ettiler ve bundan sonra odanın ve Milas’ın yararına çalışacaklarını bildirdiler. Başka söz almak isteyen olmayınca meclis oturumu yeni meclis başkanı Mustafa Yüksel tarafından kapatıldı.