DOLAR
33,0499
EURO
36,0148
ALTIN
2.546,77
BIST
11.148,18


MİTSO’DAN AKP’YE KUTLAMA ZİYARETİ

MİTSO’DAN AKP’YE KUTLAMA ZİYARETİ
13.02.2015 17:15
0
A+
A-

*MİTSO yöneticilerinin kutlama ziyaretinde bulunduğu AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer,  Milas’ta partileriyle Kaymakamlık, Belediye, MİTSO ve partileri arasındaki güzel bir işbirliğini sürdürmek olduğunu söyledi.

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de amaçlarının Milas’a hizmet etmek olduğunu ifade ederek “Kültür ve Turizm Bakanını Milas’ta görmek istiyoruz dedi.

Bir süre önce yapılan AKP Milas İlçe Olağan Kongresinde  ilçe başkanlığına seçilen Levent Akyer ve yönetim kurulu üyelerini kutlamak üzere MİTSO Yönetimi, AKP ilçe başkanlığını ziyaret etti.

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Sami Kont ve Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İbrahim Gülen ve Soner Çamlıbelen’den oluşan MİTSO yöneticilerini büyük bir ilgiyle karşılayan AKP İlçe Başkanı Levent Akyer ve AKP ilçe yöneticileri bir süre ilçenin beklentileri üzerine görüş alışverişinde bulundular.

AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer, genç bir ekiple işbaşına geldiklerini belirterek bundan sonra Milas için gece demeden, gündüz demeden çalışmayı sürdüreceklerini belirtti. Kendisinden önceki AKP İlçe Başkanı Av. Bülent Demir dönemindeki parti yönetimiyle Milas’ta Kaymakamlık, Belediye ve MİTSO arasında güzel bir işbirliği olduğunu  anlatan AKP İlçe Başkanı Levent Akyer “Biz de aynı işbirliğini sürdürmek istiyoruz. Muğla ise Muğla, Ankara ise Ankara’ya gitmeye hazırız. Böyle güzel bir işbirliği ile güzel işler yapılır” dedi.

Kendilerinin her zaman Milas OSB konusunda olsun, zeytin ve zeytinyağı konusunda olsun her zaman iktidar partisinin desteğini sağlamaya çalışacaklarını anlatan Levent Akyer, “Burada güzel bir birliktelik var. Kaymakamımız güzel destek oluyor. Belediye Başkanımız destek oluyor. Muğla Milletvekilimiz Ali Boğa her zaman Milas OSB’yi destekledi. bizler de bu birlikteliğe katkıda bulunmaya hazırız. Burada herkes siyasi bir kaygıya düşmeden birlikte çalışırsa hep beraber çalışırsa, birçok şeyi başarabiliriz. Milas için güzel şeyler yapmak istiyoruz. Biz küçük şeylerle uğraşmak istemiyoruz. Büyük işler yapmak istiyoruz. İnşallah hep birlikte çalışacağız. Sizin projeleriniz bizim için çok önemli. Sizlerden gelecek projelere her zaman destek olacağız” diye konuştu”.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Levent Akyer başkanlığındaki yeni AKP İlçe Yönetimini kutlayarak ” Biz de Milas için güzel işler yapmak istiyoruz. Milas’ yıllardır süren bir işbirliği var. Kaymakamlık, Belediye, MİTSO olarak her zaman işbirliği yapıyoruz. Eski Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Demir başkanlığındaki ilçe yönetiminden de özellikle OSB konusunda büyük destek aldık. AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa, OSB konusunda bize çok büyük destek verdi. Zaten bunu her zaman, her yerde söylüyoruz. Kendisine teşekkür etmek için bir yemek düzenledik ve kendisine teşekkür ettik. Bundan sonra da bu işbirliğinin sürmesinin Milas için çok yararlı olacağına inanıyoruz. Biz öncelikle Milas’ın turizm

değerlerinin ön plana çıkarılmasını istiyoruz. Uzunyuva’daki Hekatomnos Anıtmezarı için ciddi desteğe ihtiyacımız var. Bunun için Kültür ve Turizm Bakanını Milas’a istiyoruz. Eskiden Ertuğrul Günay bakan iken sürekli geliyordu. Şimdiki bakanı da Milas’ta görmek istiyoruz. Ayrıca Milas’a bir zeytincilik araştırma enstitüsü kurulmasını istiyoruz. Milas’a yaraşır yeni bir fuar alanı istiyoruz.” diye konuştu.

MİTSO Yönetiminin çalışmalarından da söz eden Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Daha geçen hafta İzmir Ekonomi Üniversitesi ile bir protokol imzaladık. Böylece yıllık 21 bin lira olan yıllık okul ücretinde yüzde 15’lik bir indirim sağladık. Odamız üyelerinin çocukları İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde okuyorlarsa bu yılki rakamlara göre 3 bin lira daha az ödeyecekler” dedi. Reşit Özer, daha sonra bu yıl 5 – 8 Mart tarihlerinde yapılacak 6. Milas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı için destek istedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer daha sonra AKP İlçe Başkanı Levent Akyer’e Milas zeytinyağı, zeytinyağı sabunu ve bal armağan etti.

 

IMG_5071 IMG_5078