DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19


MİTSO’nun İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde açtığı girişimcilik kursuna yoğun ilgi… İSTANBUL’DAN, HATAY’DAN, BİTLİS’TEN BİLE GELDİLER…

MİTSO’nun İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde açtığı girişimcilik kursuna yoğun ilgi… İSTANBUL’DAN, HATAY’DAN, BİTLİS’TEN BİLE GELDİLER…
14.05.2019 09:16
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın İŞUR ve KOSGEB işbirliğiyle açtığı “uygulamalı girişimcilik” eğitimi yoğun ilgi gördü. KOSGEB’in internet üzerinden yaptığı girişimcilik eğitimi duyuru üzerine eğitime katılmak için İstanbul, Antalya, Manisa, Uşak, Hatay ve Bitlis illeriyle Muğla’nın ilçelerinden toplam 71 kişi başvuruda bulundu. Yapılan sınav sonucunda eğitime 25 kişi katılmaya hak kazanırken 24 kişi eğitimi başarıyla bitirdiklerini gösterir belge almaya hak kazandı.

            T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’in yeni açılacak işyerlerine sağladığı hibe desteğinden yararlanmak amacıyla girişimcilik eğitimi almayı şart koştuğu için düzenlenmekte olan girişimcilik eğitimleri yoğun ilgi görüyor.  İŞKUR’un katılımcılara gündelik harçlık vermeyi  üstlendiği eğitimler ücretsiz olarak yapılıyor. MİTSO, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde Milas’ta düzenlenen girişimcilik eğitimi de yoğun ilgiyle karşılaştı. KOSGEB’in internet üzerinden yaptığı MİTSO’daki girişimcilik eğitimine katılmak üzere İstanbul, Antalya, Manisa, Uşak, Hatay ve Bitlis illeriyle Muğla’nın Bodrum, Köyceğiz, Fethiye, Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinden toplam 71 kişi başvuruda bulundu. KOSGEB tarafından yapılan yazılı sınavı geçen 40 kişi mülakata alındı. Mülakatı da başarıyla geçen 25 kişi eğitime katılmaya hak kazandı.  Dört gün süren ve toplam 32 saati bulan girişimcilik eğitimi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Marangoz tarafından verildi. Eğitimin sonunda 24 kişi, eğitimi başarıyla tamamladıklarına ilişkin belge almaya hak kazandı.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Öz er, MİTSO’da Prof. Dr. Mehmet Marangoz tarafından verilen eğitime katılanları ziyaret ederek kendilerine başarılar diledi. KOSGEB’nin yeni açılacak işyerleri için hibe desteği verdiğini anlatan Reşit Özer, “Bu destekten yararlanabilmek için mutlaka girişimcilik eğitimine katılmak gerekiyor. Biz de MİTSO olarak genç girişimci adaylarımıza destek olmak üzere KOSGEB ve İŞKUR ile işbirliği yaparak bu eğitimleri düzenliyoruz. Eğitimler ücretsiz olarak yapılıyor. MİTSO’nun girişimcilik eğitimleri bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.