DOLAR
32,6959
EURO
34,9191
ALTIN
2.433,41
BIST
10.568,72


MİTSO’NUN MAYIS MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE…

MİTSO’NUN MAYIS MECLİSİ OY BİRLİĞİ İLE…
01.06.2021 11:37
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odasının mayıs ayı meclis toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan oturumda odanın Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarından nisan ayı kati mizanı okundu. Kati mizanın borç ve alacak   kısmının 1 milyon 145 bin 497 TL, borç ve alacak bakiyesinin ise 252 bin 073 TL olduğu görüldü. Mizan üzerine söz almak isteyen üye olmayınca Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından yapılan oylamada nisan ayı kati mizanı, oturumda hazır bulunan meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi gereğice söz alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, meclis üyelerine son bir aylık çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Reşit Özer,  OSB’de arsa tahsis işlemlerinin bitmek üzere olduğunu belirttiği konuşmasında Muğla’daki TOBB üyesi odalar ve borsa ile birlikte pandemi sürecinde yaşanan sorunlara ilişkin TOBB’a başvuruda bulunduklarını ve yeme, içme işyerlerinin 1 Haziran’ı beklemeden açılmasını istedikleri, salgın sürecinde olumsuz etkilenen işyerlerinin desteklenebilmesi amacıyla Nefes Kredisinin yeniden başlatılmasını istediklerini ve başvuruları sonucunda TOBB’un girişimleriyle Nefes Kredisinin yeniden başlatıldığını anlattı.

Reşit Özer konuşmasında Akarca Çiftliği zeytinyağının İtalya’da altın madalya kazanmasından sonra Milas zeytinyağının ihracatında artış yaşandığını Malezyalıların taleplerini 7.5 tondan 19 tona yükselttiklerini de sözlerine ekledi.