DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20


MİTSONUN SON MECLİS TOPLANTISI

MİTSONUN SON MECLİS TOPLANTISI
06.08.2013 18:01
0
A+
A-

*Enver Tuna başkanlığındaki MİTSO Yönetim Kurulu, hizmet döneminin son olağan meclis toplantısının ardından bir kutlama şöleni düzenledi. Şölende, MİTSO meclis üyelerine 2009 – 2013 hizmet döneminin anısı olarak birer teşekkür plaketi armağan edildi.

MİTSO’da, 18 Şubat 2009 tarihinde yapılan seçimin ardından başlayan hizmet döneminin sonuna gelinirken son olağan meclis toplantısında odanın Mart ayı bütçesi, oturuma katılan üyelerin oybirliği ile kabul edildi.

MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer’in başkanlığında açılan meclis oturumunda oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okunan Mart ayı bütçe kati mizanı, oturuma katılan üyelerin oybirliği ile kabul edildi. Buna göre odanın Mart ayı bütçesi 248 bin 940 TL olarak gelir – gider denk bir şekilde kesinleşmiş oldu.

Daha sonra gündem dışı söz alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna son bir aylık oda faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Muğla’nın Büyükşehir belediyesi haline dönüştürüldüğünü vurgulayan Enver Tuna “Türkiye’de bir değişim yaşanıyor. Biz odamızın hizmet kalitesini en iyi şekilde geliştirmek zorundayız. Yoksa günün birinde bize, Muğla’da tek belediye var, öyleyse tek de oda olsun, deyip diğer ilçe odalarıyla birlikte MİTSO’yu da kapatabilirler. Biz bu süreci ancak hizmet kalitesini arttırarak önleyebiliriz. Bu nedenle her zaman odamızın hizmet kalitesini daha da geliştirmeye çalışmalıyız” diye konuştu.

Son dört yıllık dönemde kimi zaman oda meclisinde tartışmalar yaşanmış olsa bile yapılan tartışmaların odaya daha iyi hizmet verebilmek adına yapılmış tartışmalar olduğunu vurgulayan Enver Tuna “Ben, dört yıllık hizmet döneminde özveriyle çalışan sizlere teşekkür ederim. Her ne kadar zaman zaman tartışmalar olmuşsa da bunlar asla şahsi konular değildir. Odanın menfaati için yapıldığına inandığımız tartışmalardır. Zaten oda meclisinde alınan kararların neredeyse tümüne yakınının oybirliği ile alınmış olması da bunun bir göstergesidir. Bu nedenle sizlere çok teşekkür ediyorum. Gelecek dönemde seçilecek arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Meclis Başkan Yardımcısı Hakki Birgi ise gelecek hizmet döneminde görev almayacağını belirterek “Bana oda meclisinde başkan yardımcılığı makamını layık gördünüz. Hep birlikte çalıştık. İyi şeyler yapmaya çalıştık. Sizlere çok teşekkür ederim. Yeni dönemde seçileceklere, görev alacaklara başarılar dilerim” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Cuma Bozkurt da yeni dönemde görev almayacağını belirterek “İşlerimin yoğunluğu nedeniyle yeni dönemde ben olmayacağım. Ama gönlüm yine arkadaşlarımızla olacak. Onlara desteğimiz sürecek. Burada yaptığımız tartışmalar kişisel tartışmalar değildi. Sizlere teşekkür ediyorum. Seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Meclis Üyesi Veli Ulaş ise genellikle meclis çalışmalarında kendisinin muhalif tavır gösterdiğini belirterek “Ancak daha önceki dönemde yaşanan muhalefete bakarsak benim burada yaptığım muhalefet hiçbir şey sayılmaz. Ben de kişisel bir nedenle değil, odamızın çıkarları doğrultusunda daha iyisisin yapılması için uyarılarımızı yaptık. Ben de bu dönemde görev almış, hizmet vermiş tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer de son dört yıllık dönemde oda meclisindeki kararların yüzde 99’unun oybirliğiyle alındığını belirterek “Bu bizim iyi bir şekilde çalıştığımızın bir göstergesidir. Dört yıllık dönemde gösterdiğiniz çalışmalar nedeniyle sizlere teşekkür ediyorum. Yeni dönemde görev alacaklara başarılar diliyorum” diyerek meclis oturumunu kapattı.

MİTSO’NUN VEDA ŞÖLENİ

Öte yandan MİTSO Yönetim Kurulu tarafından oda meclisi üyelerine, son olağan meclis toplantısının ardından bir veda şöleni düzenlendi. MİTSO lokalinde düzenlenen şölene Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Garnizon Komutanı Hv. Alb. Hasan Hüseyin Kanbur, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Sağlıcak, Cumhuriyet Gazetesi Karikatüristleri Semih Poroy, Kamil Masaracı ve unutulmaz karikatür sanatçımız Milaslı Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk’un da katıldı.

MİTSO meclis üyelerinin veda şöleninde bir konuşma yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna dört yıllık hizmet süresince birçok önemli işler yaptıklarını, projeler hazırlayıp bunları gerçekleştirdiklerini, Milas’ın ürünlerinin yurt içinde ve yurtdışında tanıtımını yaptıklarını belirterek yaptıkları hizmetler arasında en önemlisinin odanın hizmet kalitesini AB standartlarına eriştirmek olduğunu söyledi. Tuna odanın hizmet kalitesinin kazanılan akreditasyon belgesiyle belgelenmiş ve onaylanmış olduğunu sözlerine ekledi. MİTSO’da seçim sürecine girildiğini belirten Enver Tuna son dört yıllık hizmet döneminde oda meclisinde ve yönetiminde görev yapanlara ve oda personeline teşekkür etti.

Daha sonra MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, oda meclisi üyelerinin eşlerini sahneye davet ederek meclis üyelerine teşekkür plaketlerini onların elinden verdirerek hoş bir sürpriz yaptırdı.