DOLAR
32,3550
EURO
34,4110
ALTIN
2.499,29
BIST
9.814,19


MİTSO ÜYELERİ HAYDİ KIZILAY’A KAN BAĞIŞINA

MİTSO ÜYELERİ HAYDİ KIZILAY’A KAN BAĞIŞINA
10.10.2013 12:06
0
A+
A-

Türk Kızılayı Mılaş Şubesi Başkanı Mustafa Gezginci ile Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım UzmanıNilüfer Erdoğan, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek oda üyelerine kan bağışında bulunmaya davet ettiler.

 

Türk Kızılayı Milas Şubesi Başkanı Mustafa Gezginci, Milas’taki kan bağışı için yapmakta oldukları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak “Milas’ta kan bağışının artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla tüm kurum ve kuruluşları ziyaret ediyoruz. Zaman zaman da Atapark’ta kan bağışı topluyoruz. Milas olarak kan bağışını daha da arttırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle MİTSO üyelerini de kan vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Türk Kızılayı Marmaris Birgül Gökmen Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Nilüfer Erdoğan ise kan bağışının önemine değinerek kanın ihtiyaç anında değil, her zaman gereken bir ihtiyaç olduğunu belirterek “Türk Kızılayı olarak ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak için çalışıyoruz. Milas’ta genel olarak gördüğümüz ilgiden memnunuz. Ancak bağışların daha da artmasını arzu ediyoruz” dedi. Kan bağışının sağlık yönünden bir sakıncasının olmadığını belirten Nilüfer Erdoğan “Tam tersine, düzenli olarak kan bağışlamanın vücut için yararlı olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Kızılay yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “İnsanlar genellikle hastaneye gidip de kan aramak durumunda kaldıklarında kan bağışının önemini anlıyorlar. Ancak asıl önemlisi sağ iken, sağlıklı iken kanın önemini kavramak. Hastanede kana ihtiyaç duymadan, kana ihtiyaç duyan insanların olduğunu bilerek düzenli bir şekilde kan bağışında bulunmak çok büyük önem taşıyor. Günün birinde kendimizin de kana ihtiyacımız olduğunu düşünerek kan bağışında bulunmamız gerekiyor. Bu nedenle tüm üyelerimizi Türk Kızılayı’na kan vermeye davet ediyorum” dedi.