DOLAR
33,0886
EURO
36,0686
ALTIN
2.558,86
BIST
11.064,85


OSBnin Projelendirme İhalesi Ankarada Yapıldı

OSBnin Projelendirme İhalesi Ankarada Yapıldı
06.08.2013 17:31
0
A+
A-

Milas OSB Müteşebbis Heyet Yönetim Kurulunun yetkili üyeleri Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna’nın da hazır bulunduğu ihaleye üç firma teklif verdi. Yapılan inceleme sonrasında en uygun teklifi verdiği anlaşılan Gürsu Ltd. Şti. 79 bin TL.na OSB’nin altyapı projelendirme ihalesini kazandı. Bakanlığın onayının ardından kesinleşecek ihale koşullarına göre Milas OSB’nin altyapı projelerinin üç ay içinde tamamlanması gerekiyor. Yer tesliminin ardından altyapı projelerinin en geç Ekim ayına kadar bitirilmesi ve bu yıl içinde altyapı ihalesinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Milas OSB Müteşebbis Heyet Yetkili Yönetim Kurulu Üyesi ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, OSB yetkilileri olarak Ankara’dan mutlu bir şekilde döndüklerini belirterek şunları söyledi;
“Milas OSB’nin gerçekleştirilmesi yönünde çok büyük bir adımı daha attık. Son bir aylık süreçte önce 75 fabrika arsasının tapularını aldık. Ardından, OSB’nin altyapı projelerinin hazırlanmasında ve altyapının yapılmasında kullanılmak üzere Türkiye Halk Bankası’ndan ilk 3 yılı geri ödemesiz 11 yıl vadeli ve yüzde 3 faizli 500 bin TL. kredi sağladık. Son olarak da 1 Nisan’da Ankara’da, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda Milas OSB’nin altyapı projelendirme ihalesini gerçekleştirdik. Böylece çok kısa bir sürede çok büyük bir mesafe kat ettik. Şimdi ihalenin Bakanlık tarafından onaylanmasını bekliyoruz. Onaylanır onaylanmaz da yer teslimini yapacağız. Böylece ihale koşullarına göre 3 ay içinde altyapı projelerinin hazırlanması gerekiyor. Sonuçta, bu yıl içinde altyapı çalışmalarını başlatmak mümkün olacaktır. Bu da gelecek yıl Milas OSB’de fabrika temellerinin atılması anlamına gelir. Çok kısa bir sürede bu işlerin başarılabilmesinin en büyük etkeni, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve MİTSO arasındaki olumlu ve uyumlu çalışmadır.”