DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46










ÖZELLEŞTİRME İDARESİ TKİ LOJMANLARININ DURUMU İÇİN MİTSO’DA

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ TKİ LOJMANLARININ DURUMU İÇİN MİTSO’DA
07.10.2016 15:55
0
A+
A-

Milas yöresindeki termik santrallerle birlikte kömür ocaklarının da özelleştirilmesinin ardından Beçin’deki TKİ lojmanları ve sosyal tesis alanının geleceğinin ne olacağı üzerine beklentiler ve tartışmalar sürürken T.C. Başbakanlı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan gelen uzmanlar yerinde incelemelerde bulundular. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden ve konu hakkında bir süre görüş alışverişinde bulunan Özelleştirme İdaresi yetkilileri Milas ziyaretlerinin yararlı geçtiğini ve konu hakkında oluşturacakları raporu Özelleştirme İdaresi Başkanlığına sunacaklarını belirttiler.

Özelleştirme sonrasında geleceğine ilişkin belirsizliğin sürdüğü Beçin’deki TKİ lojmanları ve sosyal tesislerin durumunu incelemek üzere T.C https://canadianmg.com/generic-cialis-canada/. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 4. Grup Başkanı Süleyman Balaban, Uzman Muhsin Üzülmez, Mimar Esma Topaloğlu ve Şehir Plancısı Hilal Kaplan; TKİ’nin Milas’taki Sosyal Tesisler Müdürü Mehmet Orhan ile birlikte MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ettiler. Özelleştirme İdaresi yetkilileri, Beçin’deki lojman ve sosyal tesis alanını yerinde incelemelerde bulunduklarını belirterek arazinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için yöredeki bazı kurumların ve kişilerin de görüşlerini almak istediklerini söylediler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, T.C. Özelleştirme İdaresi Yetkililerinin ziyaretinden ve özellikle de TKİ lojmanlarının geleceği için Milas’a gelmiş olmalarından dolayı son derece memnun olduğunu belirterek “Biz çok uzun zamandır bu arazinin Üniversiteye tahsisini talep ediyoruz. Veterinerlik Fakültesi kuruldu, Dekan ataması yapıldı, fakat yer sorunu çözümlenemediği için açılamıyor. Bu nedenle o arazi Milas için, Milas’ın geleceği için çok önemli. Eğer o arazinin üniversiteye tahsisi sağlanırsa orada kurulacak fakültelerle birlikte yakın gelecekte Milas Üniversitesinin de kurulması mümkün olabilecektir. Bu konuyu, Ankara’da ziyaret ettiğimiz Sayın Muğla Milletvekillerimize sunduğumuz raporda bu arazinin Üniversite için tahsis edilmesi dileklerimizi iletmiştik. Ayrıca Ankara’yı ziyaretlerimizde, kendisi de Milaslı olan hemşerimiz T.C. Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Osman İlter’e de arz ettik. Bu arazinin kesin olarak Üniversite için tahsisini istiyoruz, dedik. Şimdi sizlerin konuyu değerlendirmek üzere gelmiş olmanız, bizde bu yönde bir umut yaratıyor. Bu konuyu takip etmek üzere önümüzdeki günlerde MİTSO yönetimi olarak yeniden Ankara’yı ziyaret edeceğiz. Sayın Milletvekillerimize, Özelleştirme İdaresi Başkanlığına bu konudaki dileğimizi bir kez daha yineleyeceğiz” diye konuştu.

img_9207