DOLAR
33,0023
EURO
35,9785
ALTIN
2.569,37
BIST
11.064,85


TOBB’NİN BRÜKSEL TEMSİLCİLİĞİ AÇILIYOR

TOBB’NİN BRÜKSEL TEMSİLCİLİĞİ AÇILIYOR
17.02.2016 16:41
0
A+
A-

*TOBB’nin Brüksel Temsilciliği’nin açılışı Başbakan Davutoğlu tarafından yapılacak.

*TOBB’nin Belçika’nın başkenti Brüksel’deki binasının açılışına MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de davetli olarak katılıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Belçika’nın başkenti Brüksel’de açacağı temsilcilik binasının açılışı, 18 Şubat Perşembe günü, saat 16.00’da, Başbakan Ahmet Davutoğu tarafından yapılacak. Açılış töreni için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun daveti üzerine MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de TOBB heyeti ile birlikte Brüksel’e gitti.

TOBB,  dünyaya açılma ve AB ile daha kurumsal ilişkiler geliştirme anlayışı kapsamında Belçika’nın Başkenti Brüksel’de bir temsilcilik binası açıyor. Temsilcilik binasının açılışı 18 Şubat Perşembe günü saat 16.00’da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı bir törenle yapılacak. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun daveti üzerine törene katılmak üzere MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de TOBB heyeti ile birlikte 17 Şubat Çarşamba günü Brüksel’e gitti.

brussel 2

TOBB’nin Brüksel temsilciliği açılış programı kapsamında Perşembe günü saat 10.00’da Shereton Otel’de Oda ve Borsa başkanlarını Türkiye – AB 2016 gündemi konusunda  bilgilendirmek amacıyla bir toplantı yapılacak. Toplantıda IKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray Türkiye – AB ilişkileri hakkında açıklamalarda bulunacak.

Aynı gün saat 16.00’da ise TOBB’nin Brüksel Temsilciliğinin açılışı yapılacak. Açılış törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılacak. Açılış törenin ardından Türkiye – AB Oda ve Borsalar Forumu yapılacak. Forumda Başbakan Ahmet Davutoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu  ve Avrupa Odaları Başkanı Dr. Richard Weber, Türkiye – AB ilişkileri hakkında görüşlerini anlatacaklar.

Açılış töreni ve forumun ardından TOBB heyeti 19 Şubatta yurda dönecek.