DOLAR
32,8895
EURO
35,8414
ALTIN
2.534,19
BIST
11.172,75


TOBBUN ÇAĞRISINA MİTSO DA DESTEK VERDİ; AFRİKADA AÇLIK ÇEKENLERİ UNUTMAYALIM

TOBBUN ÇAĞRISINA MİTSO DA DESTEK VERDİ; AFRİKADA AÇLIK ÇEKENLERİ UNUTMAYALIM
06.08.2013 17:40
0
A+
A-

Afrika ülkelerinde yaşanmakta olan büyük kuraklık sonrası açlık çok büyük bir felaket boyutuna ulaşırken TOBB açlık çeken ülkelere yardım çağrısında bulundu. TOBB Yönetiminin üye oda ve birliklere yaptığı Afrika’ya yardım çağrısına destek veren MİTSO yönetimi, üyelerini ve herkesi açlık yaşanan ülkelere yardıma davet etti.

MİTSO Yönetim Kurulu, düzenlediği bir basın toplantısıyla dünyanın en yoksul ülkesi Afrika’da yaşanmakta olan ve çok büyük felaket boyutlarına ulaşan açlığa karşı tüm üyelerini ve herkesi yardıma çağırdı. MİTSO Başkan Vekili Hüseyin Mat, Muhasip Üye Cuma Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit ve Kemal Çimen’in hazır bulunduğu basın toplantısında Afrika’da yaşanmakta olan insanlık dramına duyarsız kalmanın bir insanlık ayıbı olduğu belirtilerek ”TOBB’nin önderliğinde başlatılan yardım kampanyasına başta odamız üyeleri olmak üzere tüm duyarlı yurttaşlarımızın katılması gerektiğine inanıyoruz” denildi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Mat tarafından okunan Afrika’ya yardıma çağrı metninde şu ifadelere yer verildi:

“Afrika’da 40 milyonun üzerinde insanın, özellikle çocukların, kuraklığın da etkisiyle şiddetli ve sürekli bir açlık tehlikesi ile karşı karşıya olduğu bir gerçektir. Son 60 yılın en büyük kuraklığının yaşanmakta olduğu Somali, Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda ve Burundi’de kuraklık ve açlık çok büyük bir felakete ve insanlık dramına dönüşmüştür. Afrika’da yaşamaya çalışan insanlara bu zor günlerinde yardım etmemiz boynumuzun borcudur. Yardımlaşma ve dayanışma duygusunun yoğun olarak yaşandığı bu mübarek Ramazan ayında, Afrika’ya hem oda üyelerimizin hem de isteyen tüm yurttaşlarımızın yardım elinin uzatılması gerekmektedir. MİTSO olarak, gerek üyelerimizin, gerek yardımsever hemşerilerimizin ve gerekse tüm yurttaşlarımızın gereken duyarlığı göstereceğine yürekten inanıyoruz. Afrika’ya yardım etmek isteyenlerin, bu amaçla TOBB tarafından Türkiye İş Bankası’nın TOBB Şubesi’ndeki “TOBB – Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı” adı altında 4375-333 numaralı TL hesabına (IBAN numarası TR88 0006 4000 0014 3750 0003 33) yardımlarını yatırabilirler. Bu yardım kampanyası bir ay süresince devam edecektir. Bu hesap numarasında toplanan bağışlar Ankara Valililğinin denetiminde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hesabına aktarılacaktır. Milaslıların her zamanki yardımseverliklerini bir kez daha göstereceklerine yürekten inanıyoruz”.