DOLAR
33,0529
EURO
36,0227
ALTIN
2.554,20
BIST
11.156,20


TÜRKİYE’NİN FARKLILIĞINI YANSITACAK GÖNÜLLÜ FOTOĞRAF DESTEĞİ İSTENİYOR

TÜRKİYE’NİN FARKLILIĞINI YANSITACAK GÖNÜLLÜ FOTOĞRAF DESTEĞİ İSTENİYOR
17.12.2018 14:10
0
A+
A-

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, farklı bakış açılarıyla fotoğraf üretmekte olan kişi ve kurumlaradan, Türkiye’nin rakiplerinden farklılığını yansıtacak gönüllü fotoğraf desteği isteniyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından elinde, Türkiye’yi farklı bakış açılarıyla tanıtan fotoğraflar bulunan kişi ve kurumlara çağrıda bulunularak Türkiye’nin turizm pazarında rakiplerinden farklılığını yansıtacak gönüllü fotoğraf desteği istendi.  Çağrıda Türkiye’nin turizm pazarında tanıtımı için Bakanlığın fotoğraf arşivleri kaynak olarak kullanılmakla birlikte sosyal medya üzerinden kullanılan görsel içeriklerin çok hızla tüketilmekte olduğuna değinilerek güncel ve etkili kaynaklardan beslenen yeni görsel içeriklere ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Elinde Türkiye’nin tanıtımında kullanılmak üzere, farklı bakış açılarıyla fotoğraf üreten kişi ve kurumların bu tür görüntüleri Bakanlığa ileterek gönüllü katkıda bulunmaları istendi. Çağrıda, Türkiye’nin uluslararası turizm pazarında güçlendirilmesi ve rakiplerinden farklılaştırılarak ön plana çıkarılması için sürdürülecek imaj ve tanıtım çalışmalarının odağında fotoğrafın yer aldığı ifade edilerek bu kapsamda kullanılacak fotoğraf konularının kara ve hava çekimleriyle kıyılar, koylar, plajlar, tarihi alanlar, anıtlar ve müzeler başta olmak üzere kültürel varlıkların, flora ve fauna görüntülerinin, yayla, golf, su sporları, termal, kongre, Türk mutfağı gibi konuların işlenmesi isteniyor. Gönderilecek fotoğrafların dijital baslıya uygun çözünürlükte, 12 sıkıştırma kapitesinde, kısa kenarın en az 1920 piksel olması gerekiyor.

Belirtilen niteliğe uygun, yüksek çözünürlüklü fotoğraf verebilecek kulüpler, dernekler, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, fotoğraf üreten, arşivleyen valilik, üniversite, belediye ve diğer kurum ve kuruluşların fotoğrafların Bakanlık tarafından Türkiye’nin tanıtımı için kullanılmasına için gönüllü olarak verildiğine ilişkin izin belgesini doldurarak fotoğraflarını, Turizm Danışma Bürosu kanalıyla Bakanlığa iletmeleri talep ediliyor.