DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
06.08.2013 17:48
0
A+
A-

Atatürk diyor ki; Anadolu zaferi, tarih arasında bir millet tarafından tamamen benimsenen bir fikrin ne kadar kadir ve ne kadar muhyi (hayat veren) bir kuvvet olduğunun en güzel misali olarak kalacaktır.

***
Memleketimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal (mutlaka, her halde) mağlûp edeceğimize (yeneceğimize) dair olan emniyet ve itimadım (güvenim) bir dakika olsun sarsılmamıştır.
***
Harp, muharebe, nihayet meydan muharebesi yalnız karşı karşıya gelen iki ordunun çarpışması değildir. Milletlerin çarpışmasıdır. Meydan muharebesi milletlerin bütün mevcudiyetleriyle, ilim ve fen sahasındaki, seviyeleriyle, ahlaklarıyla, harslariyle (kültürleriyle), hülâsa (özetle) bütün maddi ve manevi kudret ve faziletleriyle çarpıştığı bir imtihan sahasıdır. Bu sahada çarpışan milletlerin hakikî kuvvet ve kıymetleri ölçülür. Netice (sonuç) yalnız kuvvei cismaniyenin (vücut kuvvetinin) değil, bütün kuvvetlerin, bilhassa ahlâki ve harsi (kültürel) kuvvetin tefevvukunu (üstün gelmesini) mertebe-i sübuta (üst düzeye) vardırır.
***
Hakiki zafer, muharebe meydanlarından muvaffak olmak değil, asıl zaferdeki muvaffakiyetlerin (başarıların) menabilni (servetlerin çıktığı yerleri) kuvvetlendirmek, milleti yükseltmektir.
***
Bence, bir millette şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin hürriyet ve istiklâline sahip olmasıyla kaimdir (devam eder).
***
Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.
***
Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.
***
Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.
***

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZI
YİNE İLK GÜNKÜ BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK COŞKUSUYLA
KUTLUYORUZ
VE AYNI COŞKU VE ÖZGÜVENLE
SONSUZA DEK KUTLAYACAĞIMIZI
HAYKIRIYORUZ.

MİTSO
Meclis Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı
Reşit ÖZER Enver TUNA