DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


Başkan Enver TUNA, İlköğretim 2.Buluş Şenliğinde..

Başkan Enver TUNA, İlköğretim 2.Buluş Şenliğinde..
06.08.2013 17:25
0
A+
A-

Milas Merkez İlköğretim Okulu 2. Buluş Şenliği7 Mayıs 2009 tarihindesaat 10’da Merkez İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşen etkinliğe MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA, Milas Kaymakamı Şahin Aslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, daire amirleri, okul yöneticileri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldılar.
Bu yılki şenliğe katılan buluşçular, 12 metre yükseklikten boşluğa bırakılan yumurtanın hasarsız bir şekilde kırılmadan ve çatlamadan yere iniş yapmasını sağlayan projeler hazırlamaya çalıştılar. Bazı öğrenciler tek başına yaptığı projelerle yarışmaya katılırken, bazıları takımlar halinde yarışmaya katıldılar. Yarışmaya katılan projelerde, çevre kirliliğine yol açacak maddeler kullanılmadı. Yarışma başlamadan önce değerlendirme kurulu projelerde tehlike riski olup olmadığı denetledi.

Jüri üyelerinin; Makine Mühendisi Mustafa Arslan, Mimar Cengiz Özkaya, Fizik Öğretmeni Aygün Işıkol ve Yapıl Bilgisi Öğretmeni Abdullah Er’den oluşan yarışmaya Merkez, Kırcağız, Gümüşlük, Ovakışlacık, Cumhuriyet, Dr. Mete ve Ahmet Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulları’ndan yaklaşık 140 öğrenci katıldı. Yarışmada en iyi dereceleri yapan ilk üç buluşa ödüller verilirken, 4. ve 5. olarak dereceye giren yarışmacılara da mansiyon ödülleri verildi.
Yarışmada birinciye Elektrikli SCOTTER, ikinciye IPHONE telefon makinesi ve üçüncüye 250 TL’lik alışveriş çeki verildi. Yarışmada ayrıca 4 ve 5’incilere de mansiyon ödülü verildi.