DOLAR
32,4297
EURO
34,4575
ALTIN
2.489,12
BIST
9.679,80


DİSK odamızda

DİSK odamızda
06.08.2013 17:33
0
A+
A-

* Milas Belediyesi’nin DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile yapmış olduğu toplu iş sözleşmesinin imzalanması törenine katılmak amacıyla ilçemize gelen DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Erol Ekici, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve bazı belediye meclisi üyeleriyle birlikte odamızı da ziyaret etti. Ziyarete, CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz da katıldı.

* DİSK ve Genel-İş yöneticileriyle Muğla Milletvekili Topuz, Milas Belediye Başkanı Tokat, bazı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda Genel-İş üyesi belediye işçisi, odamızın yeni düzenlenen çatısında bir araya geldi. Bu, yeni düzenlenmekte olan çatımızda gerçekleşen ilk geniş katılımlı toplantı oldu.

Milas Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi nedeniyle düzenlenen törene katılmak amacıyla Milas’a gelen DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ile Genel-İş Genel Başkanı Erol Ekinci, Milas’a geldiler. Odamız lokalinin çatısında düzenlenen imza töreni öncesi Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Mat, Belediye Meclis Üyeleri Süleyman Saylak, Şakir Özdemir, Ali Faik Tuna ile odamız yönetimini ziyaret ettiler. Ziyarete CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz ve CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan da katıldılar. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Başkan Yardımcısı Hüseyin Mat, Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Çimen tarafından karşılanan konuklarla bir süre Milas ve ülke sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, oda yönetimi olarak yapılan ziyaret nedeniyle son derecede memnun kaldıklarını söyledi. Bir süre ilçe ve ülke sorunları hakkında yapılan söyleşinin ardından konuklar, oda lokalimizin üstünde düzenlenmekte olan çatıya geçtiler. Burada, Milas Belediye işçilerinin de katılımıyla 2010 yılı toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, yeniden düzenlenmekte olan oda lokalinin çatısında ilk kez böylesine geniş katılımlı ve önemli bir toplantı gerçekleştirildiğini belirterek “Milas’ın böyle bir mekana olan ihtiyacı zamanla daha iyi anlaşılacaktır. Bir anlamda böylesine güzel, anlamlı ve bu çapta bir toplantı, çatımızın ilk toplantısı olmuş oldu. Böylesine anlamlı bir toplantıyla böyle bir başlangıç yapmış olmanın da ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.