DOLAR
32,4199
EURO
34,4363
ALTIN
2.489,53
BIST
9.679,80


Milastaki Odaların ortak çağrısı

Milastaki Odaların ortak çağrısı
06.08.2013 17:31
0
A+
A-

Bir süre önce seçilen Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yeni yönetimini kutlama amacıyla MİTSO yönetiminin yaptığı ziyaret sırasında Milas Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atıcı da kutlama ziyareti amacıyla orada bulunuyordu. Üç oda başkanını buluşturan kutlama ziyareti sırasında Milas’ın sorunlarının çözümlenebilmesi için sık sık bir araya gelinmesi kararlaştırıldı.

MiTSO Yönetim Kurulu, bir süre önce seçilen Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yeni yönetimini ziyaret ederek kutladı ve başarılar diledi. Ziyaret sırasında, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda Milas Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atıcı da yeni oda yönetimini kutlama amacıyla orada bulunuyordu. Üç oda başkanı da bir araya getiren ziyaretten Milas’ın çözümlenmesi gereken sorunları için Milas’taki odaların sık sık bir araya gelmesi kararı çıktı.

MiTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Muzaffer Atıcı ve Hüseyin Mat, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Cuma Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Çimen’den oluşan MiTSO heyeti, Milas Şoförler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurol Paskal’ı ve Yönetim Kurulu üyelerini kutlayarak yeni görevlerinde başarılar dilediler. Ziyaret sırasında aynı amaçla orada bulunan Milas Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atıcı ile birlikte üç oda yöneticileri bir süre Milas’ın sorunları üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Milas Şoförler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurol Paskal MİTSO yöneticileriyle Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı’nın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek iki oda yöneticilerine de teşekkür etti.
Ziyaret sırasında, Nurol Paskal’ı kutlayarak başarılar dileyen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Milas’ta meslek odaların yönetimleri arasında çok uzun zamandır görülmeyen bir yakınlık olduğunu, odalarla Kaymakam ve Belediye Başkanı ile de çok güzel bir işbirliği olduğunun anlattı. Enver Tuna “Bu karşılıklı anlayış ve işbirliği ortamını çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Bu nedenle sık sık bir araya gelelim. Ortada konuşulacak hiçbir konu olmasa da yine de bir araya gelelim, görüşelim. Bu görüşmeler sırasında mutlaka yeni şeyler, yeni görüşler ortaya çıkar. Bakın, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı böyle bir araya gelerek yaptık, başardık. OSB’yi çok güzel bir aşamaya getirdik. Aslında bu işler 20 yıl önce yapılması, başarılması gereken işlerdi. Boşuna zaman kaybedildi. Şimdi Sayın Kaymakamımızla, Belediye Başkanımızla, Oda Başkanlarımızla aramızda böylesine güzel bir diyalog ve işbirliği ortamı varken bu fırsatı çok iyi değerlendirelim” diye konuştu.

Milas Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmailAtıcı da bir süre önce gerçekleştirilen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na değinerek “Bu fuar, Milas’ta oluşmaya başlayan odalar ve yerel yöneticiler arasındaki uyumlu çalışma ortamının bir sonucu olmuştur. Güzel bir iş başarıldı. Bir araya gelirsek daha pek çok şeyi başarabiliriz. Bazı şeylerin yapılması gecikmiş olsa da, bazı işlerde geç kalınmış olsa da bundan sonra bir araya gelinerek bir şeyler yapılması gerekir. Ben pek çok işi başarabileceğimize inanıyorum” dedi.
Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurol Paskal da MİTSO yönetimi ile Ziraat Odası Başkanı’nı aynı anda konuk etmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Daha sonra odalarının güzel bir binaya sahip olduğunu ve bunu gerçekleştiren önceki yönetime teşekkür ettiğini belirten Paskal kendilerinin de yapmak istedikleri konular hakkında açıklamalarda bulundu. Milas’ta 30 bin dolayında sigortalı çalışan bulunduğunu, yaklaşık 120 bin nüfuslu ilçe için çok önemli bir sayı olduğunu vurgulayan Nurol Paskal “Bu bile Milas’ın birçok şeyi hak ettiğini ortaya koyuyor. Artık Milaslılar olarak bir araya gelelim, sözünün ötesine geçelim ve bir şeyleri gerçekleştirelim. Sadece konuşmakla olmuyor. İşi uygulamaya sokmamız gerekiyor. Umutsuz olmayalım. Bir araya gelirsek pek çok şeyi başarabiliriz” diye konuştu.
Ziyaret daha sonra, Şoförler ve Otomobilciler Odası ve MİTSO yöneticileri ile Ziraat Odası Başkanı Atıcı’nın birlikte anı fotoğrafı çektirmeleriyle sona erdi.