DOLAR
33,0710
EURO
36,0462
ALTIN
2.563,19
BIST
11.064,85


MİTSO İSTEDİ THY “MİLAS – BODRUM HAVALİMANI DİYECEK

MİTSO İSTEDİ THY “MİLAS – BODRUM HAVALİMANI DİYECEK
15.05.2015 17:22
0
A+
A-

*MİTSO’nun yaptığı başvuru THY yönetimi tarafından olumlu karşılandı. Bundan sonra THY uçaklarının iç anonslarında havalimanının adı Milas – Bodrum Havalimanı olarak anons edilecek.

 

Milas ilçe sınırları içindeki Milas Bodrum Havalimanı’na gelip giden THY uçaklarının iç anonslarında havalimanının adının sürekli olarak sadece “Bodrum” şeklinde anons edilmesi nedeniyle Milas Ticaret ve Sanayi Odası, 20 Nisan 2015 tarihinde THY yönetimine yazılı başvuruda bularak havalimanının adının resmi, tam şekliyle “Milas – Bodrum Havalimanı” olarak anons edilmesini istemişti. MİTSO’nun talebini değerlendiren THY yönetimi, istemi haklı bularak havalimanının adının “Milas – Bodrum Havalimanı” olarak telaffuz edilmesi için Kabin Hizmetleri Başkanlığına bildirimde bulundu. Bunun üzerine THY Kabir Hizmetleri Başkanlığı da Türkçe ve İngilizce olarak tüm kabin ekiplerine bildirimde bulunarak havalimanının adının Milas – Bodrum Havalimanı olarak ifade edilmesini istedi.

THY Kabin Hizmetleri Başkanlığının tüm kabin ekiplerine Türkçe ve İngilizce olarak gönderdiği metin şöyle:

“Tüm Kabin Ekiplerinin Dikkatine,

Kabin İçi Anonsların İyileştirilmesi bülteninde Kalkış Öncesi Bilgilendirme Anonsu’nda yer alan havalimanı adlarının doğru ve eksiksiz telaffuz edilmesi önem arz etmektedir. bu bağlamda Bodrum seferlerinde ilgili anonsta havalimanı adının Milas – Bodrum Havalimanı olarak ifade edilmesi gerekmektedir.

Bilgi edinmeniz ve gereği hususunu rica ederim.”

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, THY’ye yaptıkları başvurunun kuruluş yönetimi tarafından dikkate alınarak uçak içi anonslarda Milas – Bodrum Havalimanı adının kullanılması yönünde duyuru formu yayınlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek THY yönetimine teşekkür etti. Reşit Özer “Havalimanı Milas ilçe sınırları içinde olmasına rağmen anonslarda sürekli olarak sadece Bodrum adının telaffuz edilmesi bizi, üyelerimizi ve Milaslıları üzüyordu. Bu konuda üyelerimizden pek çok şikayet aldık. Biz de bunların gereğini yaparak THY’ye başvurduk. THY yönetimi gereken hassasiyeti gösterdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.