DOLAR
33,0886
EURO
36,0686
ALTIN
2.558,86
BIST
11.064,85


MİTSO’DA 1, 5, 6, 7 No’lu MESLEK KOMİTELERİ ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

MİTSO’DA 1, 5, 6, 7 No’lu MESLEK KOMİTELERİ ORTAK TOPLANTISI YAPILDI
14.11.2014 08:24
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu’nun meslek komitelerinin daha aktif çalışmasını sağlamak üzere aldığı karar uyarınca meslek komitelerinin ortak toplantıları başladı. MİTSO Yönetim Kurulunun meslek komiteleri arasında eşgüdümü sağlamak için koordinatörlüğe getirdiği yönetim kurulu üyesi Halil İbrahim Gülen’in çağrısı ile ilk olarak 1, 5, 6, 7 No’lu meslek komiteleri ortak toplantısı yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Halil İbrahim Gülen, odanın internet sitesinde düzenlenecek web sitesinde meslek komitelerinin çalışmalarının yer alacağını söyledi. Gülen, meslek komiteleri üyelerine MİTSO’nun büyük katkıları bulunan OSB konusundaki son gelişmeleri anlattı. Gülen Milas OSB’nin altyapı ihalesinin 6 Kasım’da yapıldığını belirterek altyapı yapımı çalışmalarının kısa sürede başlayacağını ve bir yıl içinde bitirileceğini söyledi.

Daha sonra meslek komitesi üyeleri çeşitli konulardaki eleştiri ve önerilerini dile getirdiler. OSB’da yapılacak fabrikaların kalifiye çalışan ihtiyacının karşılanması için mesleki eğitim kurslarının açılması istenirken ayrıca LPG istasyonları ve bunların satış elemanlarıyla ilgili işyeri ve iş güvenliği eğitimlerinin düzenlenmesi istendi. Toplantıda inşaat ve yeni teknolojilerle ilgili fuarların duyurusunun yapılması ve fuarlara katılımın sağlanması da talep edilirken taşıyıcı iş makinesi (portör) kullanma eğitimi verilmesi de talep edildi.

Toplantıda meslek komitesi üyelerinin eleştirileri ve önerileri daha sonra bir rapor şeklinde düzenlenerek yönetim kuruluna sunulacak.

IMG_3521 IMG_3525