DOLAR
32,6427
EURO
34,9578
ALTIN
2.428,57
BIST
10.509,51


MİTSO’DAN “KAHVE BAHANE” BEÇİN’DEKİ UMUT EVİ’Nİ ZİYARET ETTİLER

MİTSO’DAN “KAHVE BAHANE” BEÇİN’DEKİ UMUT EVİ’Nİ ZİYARET ETTİLER
15.02.2016 09:17
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nün gözetim ve sorumluluğunda Beçin’de açılan ve Dağlıca’da şehit düşen Fethiyeli Piyade Er Adnan Ergin’in adının verildiği “Umut Evi”nin sakinlerini ziyaret etti. Umut Evi’nde kalmakta olan Cemile, Kader, Ümran ve Dilek, konuklarına kendi yaptıkları pasta ve çayları ikram ettiler.

MİTSO Yönetimi, kahve içmek bahanesiyle, Milas M. Ö. Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden dört kız bireyinin kalmakta olduğu Beçin’deki “Umut Evi”ni ziyaret ettiler. Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Metin Kaya ve okulun iki öğretmeninin de hazır bulunduğu ziyaret sırasında ev sakinleri, konuklarına satıp para kazanma amacıyla kendi örmekte oldukları yün bebek hırkalarını gösterdiler.  Umut Evi’nde mutlu olduklarını belirten Cemile, Kader, Ümran ve Dilek, MİTSO yöneticilerinden kendilerini daha sık ziyaret etmelerini istediler. Komşularının da kendilerini ziyaret etmelerini istediklerini belirten Umut Evi sakinleri daha sonra kendi yaptıkları çay ve pastaları konuklarına ikram ettiler.

MİTSO’nun da katkılarıyla Beçin’deki TKİ lojmanlarında açılan Şehit Piyade Er Adnan Ergin Umut Evi’nin, dört kız bireyinin kendi kendilerine yeterek toplum yaşamına uyum sağlamada çok yararlı olduğunun gözlemlediklerini belirten Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Metin Kaya, yine TKİ lojmanlarından tahsis edilecek ikinci daireye de ikinci umut evinin açılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Umut evlerinde her gün 8’er saat süreyle üç öğretmenin bireylerin başında kaldığını belirten Müdür Metin Kaya, “Bireylerimiz umut evlerinde de yine 24 saat boyunca öğretmenlerimizin gözetim ve denetiminde bulunuyorlar. Fakat sosyal yaşama çok iyi uyum sağladılar. Sık sık konukları da geliyor ve bu onları çok mutlu ediyor” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, açılacak ikinci umut evine de oda olarak yine katkıda bulunacaklarını bildirdi. Reşit Özer “Ziyaretimiz sırasında, umut evinde kalmakta olan genç bireylerin ne kadar mutlu olduklarını gördük. Onların ev ortamındaki mutluluğu bizi de mutlu etti. Kendilerini gerek umut evinde, gerekse Rehabilitasyon Merkezi’nde sık sık ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz yine sürecek. İkinci umut evinin yapımına da yine MİTSO olarak elimizden gelen yardımı yapacağız” diye konuştu.