DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


MİTSO’NUN AKP’DEN TALEBİ ; “MİLAS’A EN AZ İKİ ÜÇ FAKÜLTE DAHA İSTİYORUZ”

MİTSO’NUN AKP’DEN TALEBİ ; “MİLAS’A EN AZ İKİ ÜÇ FAKÜLTE DAHA İSTİYORUZ”
22.03.2017 15:24
0
A+
A-

AKP Milas İlçe Yönetiminin MİTSO’yu ziyaretinde konuşan Reşit Özer;

“MİLAS’A BİR FAKÜLTE YETMEZ, EN AZ İKİ, ÜÇ FAKÜLTE DAHA İSTİYORUZ”

*AKP Milas ilçe yönetiminin MİTSO’yu ziyaretinde konuşan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, bina sorunu çözülemeyen Veteriner Fakültesinin bina sorunun çözümlenmesini ve ayrıca Milas’a iki, üç fakültenin daha açılmasını talep etti.

*Ertuğrul Günay’dan sonra Milas’a hiç Kültür ve Turizm Bakanı gelmediğini anlatan Reşit Özer, “Milas’a özellikle sayın Kültür ve Turizm Bakanımızın gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Milas İlçe Yöneticileri, Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini ziyaret ederek 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği halkoylaması konusunda partilerinin görüşlerini anlattılar. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Yöneticilerinden Milas Veterinerlik Fakültesinin bina sorununun bir an önce çözülmesi ve Milas’a yeni fakülteler kazandırılması için destek istedi.

16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği halkoylaması için sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmekte olan AKP Milas İlçe Yönetimi, İlçe Başkanı Levent Akyer başkanlığında MİTSO Yönetim Kurulunu ziyaret ederek partilerinin görüşlerini anlattılar. AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer ve partilileri MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit ve Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen karşıladılar.

Ziyaret sırasında AKP İlçe Başkanı Levent Akyer, sivil toplum kuruluşlarının kendileri için önemini vurgulayarak “Sivil toplum kuruluşları bizim için çok önemli. MİTSO da bizim için çok önemli ve biz MİTSO’ya büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar Milas’a gelen sayın bakanlarımızın gelişlerinde, karşılanmalarında MİTSO tarafından gösterilen ilgiye de çok teşekkür ederiz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, AKP İlçe Başkanı Akyer’in MİTSO’ya verdikleri önemi belirten sözlerine teşekkür ederek “Milas’a gelecek her sayın bakanı MİTSO olarak konuk etmekten onur duyarız. Bundan sonra da gelecek sayın bakanlarımıza kapımız her zaman açıktır. Fakat biz özellikle sayın Kültür ve Turizm Bakanımızın Milas’ı ziyaret etmesini bekliyoruz. Sayın Ertuğrul Günay’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı döneminde kendisi sık sık Milas’a geliyordu. Ondan sonra hiçbir Kültür ve Turizm Bakanı Milas’a gelmedi. Oysa UNESCO’nun Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı ve Beçin’de yapılacak daha çok işler var. Milas’taki 27 tarihi kent için yapılacak çok işler var. Sayın Kültür ve Turizm Bakanımızı Milas’ta görmek isteriz” dedi.

Milas’ta Veterinerlik Fakültesi açılmasına karşın bir yılı aşkın süredir binasızlık nedeniyle okulun faaliyete geçemediğini anlatan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Sayın Veterinerlik Fakültesi Dekanımızla sık sık görüşüyoruz; o da bu yıl ekim ayında öğrenci alarak öğretime başlamak istiyor. Ancak hala ortada fakülte binası yok. Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Ayrıca Milas’a bir fakülte yetmez. Hangi dalda, hangi alanda olursa olsun, ister mimarlık olsun, ister başka dallar olsun, Milas’a mutlaka iki üç fakülte daha istiyoruz.” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Yöneticileri, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği halkoylaması konusunda partilerinin görüşlerini anlatan broşürler bıraktılar. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyarete gelen CHP Milas İlçe yöneticilerinden Büyükşehir Belediyesine ait havalimanı servis taşıtlarının Milas’a da uğraması konusunda destek istedi.