DOLAR
32,5077
EURO
34,6599
ALTIN
2.433,60
BIST
9.645,02


Muğla Borsası ve Odaları ATO’da: “KORONAVİRÜSÜN ETKİLERİNİN BERTARAF EDİLMESİNDE SANATIN ROLÜ BÜYÜKTÜR”

Muğla Borsası ve Odaları ATO’da: “KORONAVİRÜSÜN ETKİLERİNİN BERTARAF EDİLMESİNDE SANATIN ROLÜ BÜYÜKTÜR”
31.03.2021 17:02
0
A+
A-

Koronavirüs salgını sürecinde üyelerinden gelen talepleri ve önerileri Ankara’da başta TOBB olmak üzere ilgili bakanlıklara iletmek üzere Ankara’ya giden Muğla Borsası ve Odalarının başkanları, Ankara Ticaret Odasını da ziyaret ettiler. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile bir araya genel Muğla Oda başkanları salgın sürecine ilişkin alınması gereken önlemlerle ilgili de görüş alışverişinde bulunurlarken ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran da koronavirüs salgınının olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesinde sanatın rolünün önemini vurguladı.

            Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Mutlu Ayhan ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu  Başkanı Gürsel Baran‘ı ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini değerlendiren başkanlar, sürece ilişkin gözlem ve deneyimlerini de paylaştılar.

Muğla’nın coğrafi işaretli ürünlerini ATO Başkanı Gürsel Baran‘a hediye ederek tanıtan Muğla Borsası ve Odalarının başkanları Baran’ı Muğla’ya davet ettiler. Bu arada MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, Milas’ın UNESCO’nun geçici dünya mirası listesinde yer alan iki önemli tarihi mekanının olduğunu belirterek bunların Uzunyuva Hekatomnos Anıtmezarı ile Beçin Ortaçağ Kent Kalıntıları olduğunu anlattı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran‘a üzerinde Beçin’in bir fotoğrafı olan anı tabağı armağan eden Özer, Gürsel Baran’ı Uzunyuva’yı ve Beçin’i görmek üzere Milas’a davet etti.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran da, Muğlalı konuklarını ATO Kongre ve Etkinlik Merkezindeki ArtAnkara 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı‘nı gezdirdi. Gürsel BaranSanatın en az ekonomi kadar önemli olduğunu, hem şehrin hem de ülkenin ekonomisine katkı sağladığını bilerek çalışıyoruz” dedi. Muğlalı konuklarına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir” sözünü de  anımsatan Gürsel Baran, “Koronavirüs salgınını olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesinde sanatın rolü büyüktür” dedi ve tüm odaların kültür ve sanata önem vermesi gerektiğini ifade etti.

 

 

 

Yazı detayını buraya yazınız