DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


MUĞLA’NIN EN KALİTELİ ZEYTİNYAĞLARI BELLİ OLDU

MUĞLA’NIN EN KALİTELİ ZEYTİNYAĞLARI BELLİ OLDU
04.04.2022 15:54
0
A+
A-

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün düzenlediği zeytinyağı kalite yarışmasında ödül kazananlar açıklandı. Yarışmada ödül kazananlara ödülleri Muğla’da yapılan törenle verildi. Yarışmaya katılan 132 yarışması arasında 4’ü bronz, 19’u gümüş, 43’ü altın ve 4’ü de premium ödülle ödüllendirilirken bu yıl ilk kez yarışmaya katılan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in Melasso markalı zeytinyağı da altın madalya kazandı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Zeytinyağı Kalite Yarışmasının ödül töreni Muğla S. Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Törene Muğla Ak Parti Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ile pek çok davetli katıldı. Törene TOBB’daki toplantı nedeniyle MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer katılamazken Odayı Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ile Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen ve Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu temsil ettiler. MİTSO, salonda açtığı stantta Milas’ın markalı ve coğrafi işaretli zeytinyağlarını sergiledi, konuklara coğrafi işaretli Milas tepsi böreği ikram etti. Milas’ın Çomakdağlı kadınları da geleneksel rengarenk giysileriyle salona renk kattılar.

132 markanın katıldığı yarışmada katılımcılardan 4’ü bronz, 19’u gümüş, 43’ü altın ve 4’ü ise premium ödülü kazandılar. Yarışmada ödül kazanamayanlara ise birer teşekkür belgesi verildi. Ayrıca yapılan çekilişle üç kişiye zeytin hasat makinesi armağan edildi.

Gazeteci, yazar Mesut Yar‘ın sunumunu yaptığı ödül töreninde MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘in Melasso markalı zeytinyağı da altın madalya kazandı. Muğla’da zeytinyağı üreticiliği yapan film oyuncusu Mehtap Bayri‘nin zeytinyağı  premium madalya ile ödüllendirildi.

 

 

Yazı detayını buraya yazınız