DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19


MİLASLI GRAVÜR SANATÇISI AYŞE ANIL MİTSO’DA

MİLASLI GRAVÜR SANATÇISI AYŞE ANIL MİTSO’DA
10.07.2015 14:25
0
A+
A-

Milaslı gravür sanatçısı Ayşe Anıl MİTSO’yu ziyaret etti. Kısa bir süre önce Çin’deki karma bir sergide aralarında “Hekatomnos” adlı tablosunun da bulunduğu bazı eserleri yer alan gravür sanatçısı Ayşe Anıl, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e Milas’ta bir sergi açmak istediğini söyledi. Çin’deki sergide yer alan Hekatomnos tablosunun çok beğenildiğini belirten Ayşe Anıl, bundan sonraki süreçte yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kendisinin Karia tarihine çok ilgi duyduğunu anlatan Ayşe Anıl, bundan sonraki gravür çalışmalarının daha çok Krialılar üzerine yoğunlaşacağını söyledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Ayşe Anıl’ın başarılarından bir Milaslı olarak gurur duyduklarını belirterek kendisine Milas’ta açacağı sergi için her türlü desteği vereceklerini söyledi. Milas’ta, MİTSO binasında bir resim kursu açmasını da önererek “Zamanınızın uygun olduğu bir dönemde, özellikle Milaslı kadınlar  için bir resim kursa açmanızı arzu ederiz. Bunun için oda olarak her türlü desteği veririz. Sergi için salonumuzu da tahsis ederiz.  Yılın belli dönemlerinde açacağınız resim veya gravür kurslarını memnuniyetle destekleriz” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer daha sonra Ayşe Anıl’a üzerinde, Uzunyuva’da bulunan lahdin kabartmasının resminin olduğu özel hazırlanmış bir tabak armağan ederken Ayşe Anıl da MİTSO’ya bir çiçek hediye etti.

IMG_7502