DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46


Muğla’dan Çanakkale’ye, İzmir’den Kayseri’ye YAPI SEKTÖRÜ MİLAS FUARINDA BULUŞUYOR.

Muğla’dan Çanakkale’ye, İzmir’den Kayseri’ye  YAPI SEKTÖRÜ MİLAS FUARINDA BULUŞUYOR.
27.02.2017 12:35
0
A+
A-

*Milas’ta ilk kez yapı fuarı düzenleniyor. Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı Milas’ta 9 – 12 Mart tarihleri arasında açılacak.

*Milas Yapı Fuarı’na yaklaşık 60 firma stant açacak.

*Fuara katılacak firmaların katılım giderlerinin % 50’sini KOSGEB karşılayacak.

*Fuarın düzenleyici firması Expolink Fuarcılık, Milas’ın yapı sektöründe çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek Milas Yapı Fuarının 10 yıl sürecek bir proje olduğunu bildirdi.

*Expolink Fuarcılık firmasının düzenlediği basın açıklamasına ev sahipliği yapan MİTSO’nun Meclis Başkanı Mustafa Yüksel Milas’taki inşaat sektörüne fuara katılım çağrısı yaparken Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas’ta dört gün arayla düzenlenecek iki fuarın Milas’taki kurumlar arası işbirliğinin başarısı olduğunu söyledi.

 

Milas’ta 2 / 5 Mart tarihlerinde yapılacak Milas 8. Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın hemen ardından 9 – 12 Mart tarihleri arasında bu kez Milas Güney Ege Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı düzenlenecek. Milas Yapı Fuarına Muğla’dan Çanakkale’ye, İzmir’den Kayseri’ye dek Türkiye’nin dört bir yanından 60 dolayında firma katılarak stant açacak. Fuarda, bir binanın temel kazım makinelerinden mutfak ve banyo aksesuarlarına, çatı kaplamasından ev içi dekorasyon ürünlerine kadar pek çok ürün sergilenecek.

9 – 12 Mart tarihleri arasında Milas’ta, TARİŞ’in Balçık mevkiindeki pamuk tesislerinde düzenlenecek Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’nın düzenleyici firması Expolink Fuarcılık, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir basın toplantısı düzenleyerek fuarla ilgili gelişmeleri anlattı. Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Erdoğan ve Yavuz Hakbilir ile Fuarın ana sponsor firması Kırdağ İnşaat Ltd. Şti. Yöneticisi Behçet Kırdağ tarafından yapılan basın toplantısına Milas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ile Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de katıldılar.

Milas Yapı Fuarı hakkında açıklamalar yapan Expolink Fuarı Yöneticisi Serdar Erdoğan, yapı fuarı için neden Milas’ı tercih ettiklerini şöyle açıkladı;

“Milas yapı sektörü için çok büyük bir potansiyele sahip. Didim’den Ören’e, Bodrum’dan Muğla’ya kadar çok geniş bir çevreye hitap ediyor. Üstelik burada çok canlı bir konut, ikinci konut ve yazlık bina yapımı sürüyor. Bu nedenle Milas’ta yapı fuarı düzenliyoruz. Üstelik Milas’ta çok iyi bir fuar kültürü var. Milaslılar fuarlara çok ilgili. Bunu Tarım fuarında da görüyoruz. Milaslıların Yapı fuarına da aynı ilgiyi göstereceklerinden eminiz”.

Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Erdoğan Milas Yapı Fuarının 4 bin metrekarelik bir alana kurulacağını belirterek “Şu anda fuardaki stantların yüzde 90’ı doldu. Muğla’dan Çanakkale’ye, İzmir’den Kayseri’ye kadar geniş bir coğrafyadan katılım olacak. Fuarda akıllı ev teknolojileri, yapı kimyasalları, güneşten evin ihtiyacı olan elektriğin karşılanması, inşaatlar için kullanılan iş makineleri, prefabrik evler, ev dekorasyonu ile ilgili çeşitli ürünler sergilenecek” dedi.

Serdar Erdoğan, fuara katılacak firmalar için yüzde 50 hibe desteği bulunduğunu da belirterek “Fuarda stant açacak firmalar, stant için ödedikleri paranın yarısını KOSGEB’den alabilirler” diye konuştu.

Fuarın ana sponsor firması olan Kırdağ İnşaat Limitet Şirketi Yöneticisi Behçet Kırdağ, Milas’ta canlı bir inşaat sektörü olduğunu bildiklerini ve yapı fuarının ev almak isteyenler için iyi bir avantaj olacağını düşündükleri için fuara ana sponsor olduklarını söyledi. Behçet Kırdağ, “Milas’ın canlı, hareketli bir inşaat sektörüne sahip olması tüketiciler için büyük iyi bir avantaj oluşturuyor. Fuar, ev almak isteyenler için iyi bir fırsat olacak. Çünkü orada almak istedikleri evlerle ilgili yeni çıkan malzemeleri, evlerde kullanılan yeni teknoloji ürünlerini görebilecekler ve bu ürünleri tanıma fırsatları olacak. Ürünlerini sergileyen firmaların rekabeti de yine tüketiciler için bir avantaj olacak” dedi.

Expolink Fuarcılık firmasının 9 – 12 Mart tarihlerinde yapılacak Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı için yaptığı basın toplantısına ev sahipliği yapan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Milaslı inşaat sektörü firmalarını fuarda stant açmaya davet etti. Mustafa Yüksel “Bu fuar, Milas inşaat sektörü için de kendini gösterebileceği iyi bir fırsat. Üyelerimizin bu fırsatı iyi değerlendireceğine inanıyoruz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Milas’ta dört gün arayla iki büyük fuar organizasyonu yapılacak olmasının Milas için büyük bir başarı olduğunu belirterek “Milas, kurumlar arası karşılıklı saygı, güven ve işbirliği ile bu noktaya geldi. Biz Milaslılar olarak birlik olursak her zorluğu yenebiliriz. Milas’taki işbirliğinin en güzel örneğini Tarım fuarında görüyoruz. Yapı fuarında da aynı birlikteliği sergileyeceğiz” diye konuştu.