DOLAR
32,6609
EURO
34,8952
ALTIN
2.433,81
BIST
10.551,10


Reşit Özer, Çiftçi Tv’de Birsen Kıvanç’ın sorularını yanıtladı: “HERŞEY MİLAS İÇİN”

Reşit Özer, Çiftçi Tv’de Birsen Kıvanç’ın sorularını yanıtladı: “HERŞEY MİLAS İÇİN”
19.02.2016 08:17
0
A+
A-

*MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Çiftçi Tv’ye verdiği röportajda, tüm Egelileri bu yıl 3 / 6 Mart’ta yapılacak Milas 7. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na davet etti.

Çiftçi Tv’nin “Anadolu Sevdası” programının yapımcısı Birsen Kıvanç’ın sorularını yanıtlayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ı tarihi değerleri, turistik güzellikleri, zeytinden zeytinyağına balıktan bala, halısından doğal güzelliklerine kadar tüm özellikleriyle yurt içinde ve yurtdışında tanıtmaya çalıştıklarını söyledi. Milas’ın tanıtımı için fuarlara katılmaya özel bir önem verdiklerini belirten Reşit Özer, “Türkiye’nin levrek ve çipurada kültür balığı üretiminin % 68’ini Milas’ta üretiyoruz. Balıklarımızı, iki yılda bir Almanya’nın Bremen kentinde düzenlenmekte olan uluslararası Balık Fuarı’nda sergileyerek dünyaya tanıtıyoruz. Bu yıl da balıklarımızı yine 14 / 16 Şubat’taki Bremen fuarında tanıttık” dedi.

IMG_6479

Çiftçi Tv’ye verdiği röportajda, 3 / 6 Mart 2016 tarihlerinde Milas’ta 7. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı düzenleneceğini belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, tüm Egelileri fuara davet etti. Milas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın gerek ortalama 100 binin üzerindeki ziyaretçi sayısıyla, gerek 200 dolayındaki katılımcı firma sayısıyla gerekse de fuar boyunca bu firmaların yapmış olduğu satış bağlantılarıyla kendi alanının en başarılı ilk beş fuarından birisi olduğunu söyledi.

Milas’ın yakın gelecekte turizmde önemli gelişmeler sağlayacağını da ifade eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Özellikle Uzunyuva ve orada bulunan, arkeolojide 100 yılın buluşu, denilen anıtmezarı çok önemsiyoruz. Uzunyuva’nın ziyarete açılması için çalışmalar sürüyor. MİTSO olarak biz de oradaki düzenleme çalışmalarına katkıda bulunuyoruz. Orası ziyarete açılarak turizme kazandırıldığında Milas’a çok büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Röportajda Milas OSB’deki gelişmeleri de değerlendiren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, altyapı yapımının devam ettiğini ve OSB’ye talep yoğunluğu olduğunu da belirterek OSB arazisinin genişletilmesi için de girişimde bulunacaklarını söyledi.